Jakub Zochniak i Anna Walaszczyk triumfowali w Bełchatowskim Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dzień po oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, a dokładniej w sobotę, 12 listopada z tej okazji w bełchatowskiej Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a rozegrany został Bełchatowski Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach OPEN Kobiet i OPEN Mężczyzn. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz vouchery do wykorzystania sklepie tenisowym Modest o łącznej wartości od 100 do 500 złotych. Łącznie do gry zgłosiły się 63 osoby.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu na terenie Hali Energia prowadzone były rozgrywki w tenisie stołowym. Na ośmiu profesjonalnych stołach przyszło rywalizować zarówno adeptom tego sportu, nieco bardziej doświadczonym graczom, ale też i osobom w starszym wieku. Bełchatowski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości miał pokazać, że w tak ważnych dla naszego kraju okolicznościach jednoczymy się, aby wspólnie na sportowo i symbolicznie uczcić pamięć o wolności, którą nasz kraj odzyskał 104 lata temu.

Do gry zgłaszać się mogli zawodnicy grający na poziomach: II, III, IV oraz V ligi, a także ci niezrzeszeni w klubach sportowych. Rozgrywki były prowadzone pod okiem przedstawicieli Wydziału Gier i Dyscypliny Łódzkiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Pana Andrzeja Nitka i Pani Moniki Proniewskiej zgodnie z regulaminem i obowiązującymi zasadami gry Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W sobotę, 12 listopada od godzin porannych na terenie obiektu, którego jesteśmy administratorem, zbierali się uczestnicy turnieju w celu potwierdzenia swojego udziału w biurze zawodów, poznania systemu rozgrywek i uzyskania wyników losowania, które dla niektórych okazało się szczęśliwe, a dla innych było sygnałem, aby przygotować się na rywalizację z najlepszymi. Warto nadmienić, że do Bełchatowa oprócz lokalnych tenisistów zawitali także sportowcy mi.in. z Białej Rawskiej, Radomska, Częstochowy, Pabianic, Wielunia, Łodzi, Strykowa, Łasku, Drużbic, Łobudzic, Bychlewa, Boronowa, Szczercowa, Zgierza, Zelowa, czy Piotrkowa Trybunalskiego.

Imprezę sportową oficjalnie rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 z udziałem zaproszonych gości: Wiceprezydenta Miasta Bełchatowa Pana Łukasza Politańskiego, Prezesa Ludowego Klubu Sportowego Bełchatów Pana Tadeusza Rozpary, Wiceprezesa Ludowego Klubu Sportowego Bełchatów Pana Marcina Ussa, Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pana Pawła Woźniaka oraz trenera z 48-letnim stażem w sekcji tenisa stołowego LKS Bełchatów Pana Tadeusza Książczyka, który wspólnie z naszą jednostką współorganizował to sportowe wydarzenie. Wszyszcy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a po chwili rozpoczęto tenisowe zmagania.

To kolejna sportowa propozycja dla mieszkańców Bełchatowa i okolic, ale jak widać także dla osób pochodzących z innych miast i miasteczek. Po biegach, ekstremalnej jeździe na rowerze, turnieju koszykówki ulicznej, turnieju szachowym, czy po wielu innych sportowych imprezach mniejszych, jak i większych, które dotychczas w 2022 roku zorganizowaliśmy, nadszedł też czas na tenis stołowy. Jest to następna dyscyplina sportowa, której chcemy pomagać w rozwoju na terenie naszego miasta, współorganizując tego typu eventy. To kolejny krok w przód, jeśli chodzi o współpracę na linii MCS Bełchatów – LKS Bełchatów. Rok temu rywalizowaliśmy na znacznie mniejszej sali, z mniejszą ilością uczestników na liście, a już teraz mamy okazję korzystać z okazałego obiektu, jakim jest Hala Energia i gościć w naszych progach ponad 60 osób, czyli o połowę więcej niż w 2021 roku.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Kilkugodzinne pojedynki wyłoniły nam zwycięzców. Najlepiej wśród mężczyzn spisał się 20-letni Jakub Zochniak z LKS Biała Rawska, który w finale pokonał swojego klubowego rówieśnika 27-letniego Damiana Rybaka. Obaj prezentowali przez cały czas bardzo wysoki poziom. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Oracz – 22-letni przedstawiciel LKS Bełchatów. Ponadto nagrodzeni zostali Paweł Gąsiorski z Częstochowy i Bartłomiej Molka z MLUKS Radomsko, którzy zajmowali kolejno 4. i 5. lokatę. Wysoko z grona gospodarzy, bo na 6. pozycji znalazł się Paweł Wróblewski. 32-letni bełchatowianin na co dzień reprezentuje Ludowy Klub Sportowy Bełchatów w rozgrywkach na poziomie III ligi wojewódzkiej. Dalej plasował się m.in. Włodzimierz Wojewoda, Tomasz Kłos, czy Rafał Smejda, a także nieco młodsi przedstawiciele klubu: Łukasz Kasprzak, Tomasz Kasprzak, Hubert Smejda, Jakub Kasprzak, Mateusz Kasprzak oraz Igor Grzegorek.

Emocji nie brakowało także w grach kobiet, gdzie wygraną odnotowała bełchatowianka Anna Walaszczyk, pokonując Karolinę Dukowską z miejscowości Piaski. Na 3. pozycji znalazła się Maria Dolot z GUKS Gorzkowice. 4. lokata, to Kinga Więcławska z ULKS „Kusy” Łobudzice, a na 5. miejscu znalazła się jej klubowa koleżanka Aleksandra Sima.

Osoby, które stanęły na podium otrzymały pamiątkowe medale, okazjonalne puchary oraz vouchery do wykorzystania sklepie tenisowym Modest o wartości 500 złotych dla zwycięzców, 400 złotych dla osób z 2. miejsc oraz 300 złotych dla tych, którzy zajmowali 3. pozycję. Natomiast uczestnicy z miejsc 4-5 zdobyli okolicznościowy medal i również vouchery o wartości 200 złotych za 4. miejsce oraz 100 złotych za 5. miejsce. Ponadto dla uczestników był przygotowany słodki poczęstunek.

Organizatorami Bełchatowskiego Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości byli: Ludowy Klub Sportowy Bełchatów, Miasto Bełchatów Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, a sponsorem: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie oraz Transport Frysiak.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024