rysunek dwójki dzieci z flagami Polski

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Piękne są nasze barwy ojczyste”

Miasto Bełchatów jest organizatorem konkurs plastycznego dla najmłodszych mieszkańców pn. „Piękna są nasze barwy ojczyste”. Prace mogą przesyłać rodzice przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 bełchatowskich szkół podstawowych. Konkurs potrwa do poniedziałku, 3 maja.

Bełchatów – mała ojczyzna

Nauka patriotyzmu, a w szczególności tego lokalnego oraz poszerzanie wiedzy o fladze Polski i promowanie świąt narodowych to założenia, które Urząd Miasta Bełchatowa chce realizować, organizując konkurs plastyczny pn. „Piękne są nasze barwy ojczyste”. To inicjatywa prezydent Marioli Czechowskiej z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który wypada w niedzielę, 2 maja, a także 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Udział w zabawie mogą brać dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas 1-3 z bełchatowskich szkół podstawowych. Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę, która będzie przedstawiać polską flagę w nawiązaniu do małej ojczyzny, czyli miasta Bełchatowa.

Wykonane prace plastyczne rodzice mają za zadanie sfotografować i wysłać wraz z wypełnionym formularzem na adres e-mail: konkurs@um.belchatow.pl. Na zrobienie prac i ich odpowiednie przesłanie dzieci i rodzice mają czas do poniedziałku, 3 maja. W imieniu jednego uczestnika można złożyć tylko jedno zgłoszenie.

Następnie jury przystąpi do oceny nadesłanych prac. Podlegać jej będzie oryginalność, kreatywność, a także zgodność z tematem. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w piątek, 14 maja. Każdy uczestnik konkursu otrzyma od bełchatowskiego magistratu gadżety promocyjne, a laureaci, którzy zajmą miejsca na podium mogą liczyć na nagrody rzeczowe.

Formularz konkursowy
Regulamin konkursu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *