Korty otwarte do końca października

Do końca października będą otwarte dla mieszkańców Bełchatowa i okolic Miejskie Korty Tenisowe. W tym roku otworzyliśmy je w pierwszy weekend maja I turniejem Grand Prix Bełchatowa, a zamkniemy w ostatnim tygodniu października. Za to początek listopada to przewidywany termin startu sezonu zimowego.

W tym roku, głównie ze względu na sprzyjającą pogodę, korty będą czynne dłużej niż miało to miejsce w roku ubiegłym. Wówczas zamknęliśmy je w piątek 13 października. W tym momencie do dyspozycji gości miejskiego obiektu są jednak tylko dwa pełnowymiarowe korty ceglane. Rezerwacji można dokonywać internetowo (poprzez serwis „Twój Tenis”), telefonicznie (798 461 713) lub osobiście (ul. Edwardów 8).

Tegoroczny sezon funkcjonowania obiektu zainaugurował I turniej cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Następnie poza cieszącym się dużym zainteresowaniem cyklem zawodów na kortach rozegrano dziecięce Mistrzostwa Bełchatowa oraz turniej z okazji Dnia Dziecka.

Jednak wraz ze zbliżającym się końcem sezonu na Miejskich Kortach Tenisowych trwają już starania by 3 listopada otworzyć Lodowisko Miejskie. Miłośnicy łyżew mogą już zatem wyciągnąć swój sprzęt z szafy i przygotować go na wiele dni gorącej zabawy na miejskiej ślizgawce. Obecnie trwają już prace porządkowe na obiekcie i wokół niego oraz serwis sprzętu i ostrzenie łyżew, które tym samym będą gotowe do wypożyczenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *