Ważne informacje

Lotto MTB Energy 2019

Kolarstwo MTB wraca do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście. Już w najbliższy weekend kolarze górscy opanują lasy w okolicy Bełchatowa. Na liście startowej znajduje się już ponad 100 uczestników, a zapisy wciąż trwają. Zapisy drogą internetową zakończą się w dniu 09.09.2019 r. o godzinie 23:59. Chęć uczestnictwa będzie można również zgłosić w dniu imprezy, tj. 15 września. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury. Zaczynamy od 7:00. O godzinie 10:45 oficjalne otwarcie, a następnie start honorowy z Placu Narutowicza. Start ostry natomiast odbędzie się o godzinie 11:15 w okolicy Jednostki Strzeleckiej 1001 w Bełchatowie, przy ul. płk. Kuklińskiego. Dystans Mega liczy ok. 25 kilometrów, natomiast GIGA ok. 50 km. Każdy amatorsko jeżdżący kolarz powinien sobie poradzić z tą ciekawą trasą wiodącą przez tereny Miasta Bełchatów, Gminy Bełchatów oraz Gminy Kluki. Zapraszamy do zapoznania się z trasą, która została specjalnie oznaczona, tak aby żaden z zawodników nie miał wątpliwości, którędy prowadzony będzie wyścig.

Kolarstwo MTB powoduje dużo mniejsze utrudnienia dla kierowców. Drogami publicznymi zawodnicy poruszać się będą jedynie w okolicy Gospodarstwa Agroturystycznego Grobla – Kluki, na długości ok. 350 metrów. Ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo.

Dekoracja wyścigu odbędzie się na terenie jednostki strzeleckiej, gdzie również zlokalizowana będzie strefa posiłku, myjki do rowerów, a także strefa serwisowa. Po zakończeniu organizator przewiduje ognisko dla wszystkich zawodników, a także osób im towarzyszących. Serdecznie zapraszamy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *