Zawodnicy LOTTO Triathlon Energy Bełchatów podczas pływania

LOTTO Triathlon Energy ponownie w naszym mieście

Już po raz szósty Bełchatów będzie gospodarzem cyklu imprezy sportowej pn.: „LOTTO Triathlon Energy”, którą w tym roku zaplanowano na niedzielę, 18 lipca. Kolejną pozytywną informacją jest to, że za pośrednictwem platformy TimeRecords.pl prowadzone są już zapisy na te zawody.

Po raz pierwszy LOTTO Triathlon Energy było organizowane na terenie Bełchatowa i okolic w 2016 roku. Od tamtego czasu „ludzie ze stali” każdego lata przyjeżdżają do naszego miasta z różnych stron Polski, aby móc rywalizować zarówno indywidualnie jak i w sztafecie na trzech wymagających dystansach:

  • 1/8 IronMan (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu)
  • 1/4 IronMan (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu)
  • 1/2 IronMan (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu)

Organizatorzy cieszą się na ponowny przyjazd do Bełchatowa. Ich zdaniem jest to sprawdzone miejsce do rywalizacji, a co ważne lokalizacja również jest bardzo dobra, ponieważ dojazd z różnych stron Polski: Łodzi, Katowic, Warszawy, czy Wrocławia nie sprawia zawodnikom większych problemów.

W tegorocznej edycji LOTTO Triathlon Energy trasa będzie podobna jak w latach ubiegłych. Zmagania rozpoczną się w zbiorniku Słok koło Bełchatowa, a po wyjściu z wody uczestnicy w strefie zmian T1 wsiądą na rowery i ruszą w kierunku centrum miasta. Następnie po pokonaniu odpowiedniej odległości w strefie zmian T2 zawodnicy rozpoczną ostatni, trzeci etap rywalizacji, którym będzie trasa biegowa, a linia mety tradycyjnie będzie usytuowana na Placu Narutowicza. Biuro zawodów będzie się znajdować w Hali Energia. To właśnie tam do odbioru będą czekać pakiety startowe i zorganizowana zostanie odprawa techniczna dla zawodników.


W ubiegłorocznej edycji tych zawodów udział wzięło zaledwie 300 uczestników walczących indywidualnie na dwóch dystansach: 1/4 i 1/8 IronMan. Pozostałe konkurencje z powodu panujących obostrzeń zostały odwołane. Zawody w Bełchatowie były wówczas pierwszymi z cyklu LOTTO Triathlon Energy po przerwie związanej z rozwojem pandemii koronawirusa w naszym kraju. Na dystansie 1/8 wygrał Dorian Horsten z klubu Tri Talent Team Gdańsk przekraczając linię mety z czasem 01:00:03, a na dystansie 1/4 triumfował Łukasz Kalaszczyński, który jako jedyny w tej kategorii uzyskał czas poniżej dwóch godzin, a dokładnie 01:57:31.

Z uwagi na to, że w ubiegłym roku dystans 1/2 IronMan został odwołany wszystkie osoby, które nie skorzystały z opcji zmiany dystansu na 1/4 IronMan połączonego ze zwrotem w różnicy opłaty startowej znajdują się już na liście startowej dystansu 1/2 IronMan w tegorocznych zawodach LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie.


Zawody w naszym mieście będą jednymi z pięciu w cyklu LOTTO Triathlon Energy 2021. Już 30 maja triathlonistów czeka inauguracyjna rywalizacja w Gniewinie, 13 czerwca zawody odbędą się w Starogardzie Gdańskim, 18 lipca w Bełchatowie, 15 sierpnia w Chełmży, a finał zaplanowano na 29 sierpnia w Mrągowie.

Do udziału w bełchatowskim cyklu LOTTO Triathlon Energy można zapisywać się pośrednictwem strony TimeRecords.pl.

Więcej informacji o całym cyklu można znaleźć na stronie triathlonenergy.pl.

PROGRAM IMPREZY
BIURO ZAWODÓW
REGULAMIN
OPŁATY STARTOWE
WYNIKI Z POPRZEDNICH LAT
TRASA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *