tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Ludzie ze stali gościli w Bełchatowie

„Triathlon Energy Bełchatów 2017” to już historia. Niebywale kolorowa, ale i wyczerpująca impreza, zgromadziła wokół siebie kilkuset pasjonatów sportu. Współorganizatorem zawodów było Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Weekendowa edycja zawodów „Triathlon Energy” to dwa dni ciężkiej pracy organizatorów, której punktem kulminacyjnym było odliczanie na Zbiorniku „Słok” i start rywalizacji zapoczątkowany przez Wiceprezydenta Miasta Bełchatowa, Łukasza Politańskiego. Uczestnicy imprezy rywalizowali na trzech dystansach – 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM, gdzie w najdłuższym z nich mieli do pokonania blisko 2 km pływając, 90 km jazdy na rowerze oraz ponad 21 km biegu. Najszybszy z uczestników – Jakub Kimmer z Zelowa – przekroczył linię mety zlokalizowaną na pl. Narutowicza po 04:20:17 s.

Swój wynik i miejsce w klasyfikacji Kuba poprawił na ostatniej konkurencji, którą rozpoczął ze stratą kilku minut do lidera. – Od samego początku zacząłem dyktować mocne tempo biegu wierząc, że jeszcze nie wszystko stracone. Na ostatnich kilkuset metrach skrajnie zmęczony, skręcam na metę i resztkami silnej woli biegnę przed siebie. Na moich oczach ktoś rozwija szarfę, ludzie biją brawo, a komentator oznajmia, iż o to biegnie zwycięzca triathlonu Bełchatów. To co czuje się w takim momencie jest nie do opisania! – opowiada z dużym uśmiechem zwycięzca.

Klasyfikację kobiet wygrała z kolei bełchatowianka, 21-letnia Izabela Sobańska (04:54:04 s). – Choć startowałam już na różnych dystansach, w różnych miejscach, to muszę przyznać, że będę pamiętać te zawody jak naprawdę męczące i trudne, choć z drugiej strony piękne i wyjątkowe dzięki miejscowym kibicom i faktu startu u siebie. Wiele osób zrobiło mi też wielką niespodziankę przychodząc na zawody, np. moi nauczyciele z I LO w Bełchatowie, które ukończyłam dwa lata temu. Dopingowali mnie na trasie i witali na mecie. Cieszy mnie też, że wiele osób z okolicy debiutowało i co najważniejsze byli zadowoleni ze startu i triathlon zdecydowanie im się spodobał. Mam nadzieję, że w naszym mieście będą kolejne edycje zawodów – opowiada Iza, która pomogła naszej jednostce w aktywnym poszukiwaniu wolontariuszy na imprezę.

Już na mecie na sportowców czekały okazjonalne medale, które na szyje zakładali m.in. dyrektorzy Miejskiego Centrum Sportu, Marcin Szymczyk i Marek Andrzejewski. I tak poza najlepszymi na dystansie 1/2 IM, najszybszy na 1/4 IM z czasem 01:49:52 s był Tomasz Spaleniak (Endure Team). Natomiast zwycięzcą na najkrótszej z tras (1/8 IM) był Marek Barczewski (Bydgoszcz Triathlon Team), któremu dotarcie do mety zajęło 01:03:15 s. Rywalizowano również w sztafetach, gdzie na 1/2 IM najlepszy zespół wystawiło Bełchatowskie Centrum Treningu Personalnego (Piotr Siewiera, Maciej Bukowy, Tomasz Pacholczyk; 04:17:15 s). Na 1/4 IM wygrał skład Dream Team (02:15:02 s).

Cieszy nas bardzo pozytywny odzew na temat imprezy. W trakcie jej trwania miałem przyjemność rozmowy z wieloma mieszkańcami, którzy podchodzili, pytali i często wyrażali swój zachwyt na temat tego, co zastali na trasie zawodów oraz w centrum miasta. Moim zdaniem jest to impreza przyszłościowa, która mam nadzieję, że za rok też umożliwi nam poczucie tak fantastycznego ducha sportu. Chciałbym podziękować za pomoc w przygotowaniu, obsłudze i zabezpieczaniu całego wydarzenia wszystkim wolontariuszom, służbom miejskim, Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej. Podziękowania należą się również spółkom i jednostkom miejskim – MCK, MZK, PGM i WOD-KAN, bez których obsługa zaplecza logistycznego i technicznego nie mogłaby się udać – wylicza Marcin Szymczyk, dyrektor MCS.

Organizatorami „Triathlon Energy Bełchatów 2017” byli Energy Events, Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu.

PEŁNE WYNIKI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image