MCS na konferencji w Warszawie

Przedstawiciele Miejskiego Centrum Sportu uczestniczyli w V edycji konferencji „Kibice Razem – Program współpracy z kibicami piłki nożnej w Polsce”. Głównym celem tej wizyty była prezentacja sierpniowego Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego jako wspólnego projektu jednostki i Ośrodka „Kibice Razem” GKS Bełchatów.

Konferencję, która odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu „Torwar” w Warszawie, otworzyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera i Agnieszka Olesińska z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wiceminister podkreślił, że otwarcie ośrodków KR w kilkunastu polskich miastach pozwoliło na realizację wielu cennych inicjatyw oraz szeroko zakrojonej działalności społecznej poza stadionem.

Pierwsza sesja tematyczna dotyczyła działań ośrodków lokalnych w 2018 r., a druga przedstawiała m.in. plany kibiców niepełnosprawnych oraz możliwe sposoby finansowania działań mających na celu upowszechnienie aktywności fizycznej przy wykorzystaniu środków krajowych i zagranicznych. Do tego na konferencji zainaugurowano realizację kolejnej edycji Programu „Kibice Razem”.

Nasza prezentacja miała miejsce w pierwszej części i nosiła tytuł „Młodzieżowy turniej piłkarski jako projekt wspólny Miejskiego Centrum Sportu i ośrodka Kibice Razem”. W jej trakcie m.in. podkreśliliśmy otwartość na współpracę ze stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi itd., mnogość zastosowanych rozwiązań przy tej konkretnej imprezie oraz obopólne korzyści z niej płynące. O samym turnieju pisaliśmy TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *