widok przedniej strony Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie

MCS planuje zakup telebimów

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie chce unowocześnić będącą w jego administracji halę „Energia”. Ogłoszony został przetarg na zakup dwóch telebimów LED spełniających wymogi m.in. wyświetlania powtórek w trakcie mistrzowskich spotkań PGE Skry. Oferty można składać do 5 września godz. 10:00.

W czerwcu br. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska informowała o planowanych inwestycjach w „Energii”, które umożliwiłyby dostosowanie obiektu do rozgrywek międzynarodowych. Jedną z nich miał być zakup nowych telebimów 4×6 m, które spełniałyby wymogi przepisów międzynarodowych. Ma to na celu np. umożliwienie wyświetlania powtórek w ramach systemu „video challenge”. – Jeśli chcemy oglądać w Bełchatowie mecze Ligi Mistrzów taki telebim musi znaleźć się w hali – przekonuje Marcin Szymczyk, dyrektor MCS.

Zakup telebimów to inwestycja na przyszłość, która poza wyświetlaniem powtórek „video challenge” w jakości telewizyjnej umożliwi dodatkowo wyświetlanie treści z danymi statystycznymi z oficjalnych serwisów lig krajowych. Co więcej, z zakupu zapewne ucieszą się uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1, ponieważ z urządzeń będzie można będzie można korzystać np. przy okazji szkolnych zawodów sportowych. System umożliwiając wyświetlanie wyników popularnych dyscyplin sportowych (piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, tenis stołowy, futsal) niewątpliwie uatrakcyjni rywalizację.

MCS planuje, że telebimy zawisną w hali jeszcze w tym roku.Choć termin wykonania zadania jest wyznaczony na 60 dni od momentu podpisania umowy, to jeśli procedura przetargowa poprzez względy formalne nie będzie się przeciągać, to nowe telebimy zobaczymy w hali już na pierwszych meczach nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi. Taka nowość zapewne ucieszy kibiców PGE Skry – tłumaczy dyrektor Szymczyk.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *