Mecz reprezentacji w Bełchatowie

20-osobową kadrę reprezentacji Polski kobiet do lat 16 powołała Nina Patalon na UEFA Development Tournament. Turniej odbędzie się w dniach 7-11 kwietnia w województwie łódzkim. Dwa mecze, w tym jeden z udziałem biało-czerwonych, zaplanowano na Stadionie Miejskim w Bełchatowie.

Na obiekcie, z którego na co dzień korzysta II-ligowy PGE GKS, zagrają piłkarki z Polski, Słowacji i Ukrainy. Pierwszy mecz już w piątek o godz. 16 (Polska – Ukraina), a drugi w niedzielę o godz. 15 (Słowacja – Ukraina). Organizatorami bełchatowskich spotkań są Miejskie Centrum Sportu, Łódzki Związek Piłki Nożnej oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Żyjemy w niezwykle sportowym mieście, które otwarte jest na nowe wydarzenia. Oczywistym było więc dla nas, że organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej turniej UEFA Development powinien zagościć również u nas. To kolejna szansa na promocję Bełchatowa przez sport i pokazanie, że władze miasta są mocno zaangażowane w popularyzację sportu już od najmłodszych lat  – przekonuje Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

– Starania o organizację tych spotkań rozpoczęliśmy jeszcze pod koniec ubiegłego roku, kiedy zapadła decyzja o powstaniu naszej jednostki. Cieszę się, że będziemy gospodarzem aż dwóch spotkań. To dla nas wyróżnienie, a mecze zapowiadają się niezwykle ciekawie. Ponadto czynimy już działania aby to nie był ostatni mecz reprezentacji Polski w tym roku w naszym mieście. Mamy w planach na hali Energia zorganizować mecz kadry narodowej w futsalu, która ostatnio w meczu towarzyskim rozgromiła Białoruś aż 6:0 – dodaje dyrektor.

Wstęp na oba mecze będzie bezpłatny. Do dyspozycji kibiców zostaną przygotowane dwie trybuny: zachodnia (wejście od ul. 1-go Maja) oraz północna (wejście od ul. Sportowej), które zostaną otwarte na godzinę przed rozpoczęciem spotkań. W związku z międzynarodowym charakterem spotkania tego dnia na Stadion Miejskim zapraszamy w barwach narodowych.

Obsługa mediów:

Na oba spotkania towarzyskie PZPN nie przewidział specjalnych akredytacji. Przedstawiciele mediów wchodzą na obiekt od ul. Sportowej. Dziennikarze będą mieli do dyspozycji trybunę prasową, a fotografowie i przedstawiciele telewizji będą zobowiązani do odbioru w budynku klubowym specjalnych kamizelek.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024