Megapiłkarzyki na Dzień Dziecka

Najmłodsi bełchatowianie będą świętować. Najpierw 1 czerwca, na miejskim Dniu Dziecka w parku przy Rezydencji „Dwór Polski”, a dwa dni później – 3 czerwca na Festiwalu „Re:aktor”, który tradycyjnie odbędzie się na placu Narutowicza. Miejskie Centrum Sportu przygotuje dla maluchów strefę „Megapiłkarzyków”, gdzie w piątek będzie można na sportowo spędzić swój wolny czas.

1 czerwca, w godz. 16-21, zabawa na terenie „Dworu Polskiego” (ul. Czapliniecka 144) podzielona zostanie na trzy strefy. Pierwsza to megaklocki i miejsce dla tych, co lubią tradycyjne LEGO®, a co z nich zbudować podpowie animator oraz wielka maskotka. Ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, mini figlopark i hokej to atrakcje w części miejskiej. Miasto przygotowało też wiele konkursów, w których nagrodami będą m.in. proszki holi. Na tych, co zgłodnieją – w trzeciej ze stref – będzie czekać specjalne dziecięce menu przygotowane przez Dwór Polski. Na Dzień Dziecka można się wybrać darmową MZK – w pobliże dworku jeździ linia 10 i 3, zaś 6 i 9 w okolice szpitala. Przewidziano też dodatkowy kurs spod magistratu.

Wszystkie maluchy, a także ich rodziny zapraszam do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bo atrakcji jest sporo – mówi prezydent Mariola Czechowska. Strefa LEGO® na Dniu Dziecka to przedsmak szóstej edycji Festiwalu Re:Aktor. 3 czerwca plac Narutowicza zamieni się w krainę Gwiezdnych Wojen, a królować będzie LEGO® Star WarsTM. Zabawa w fantastycznym świecie sagi Georga Lucasa rozpocznie się o 11:30 i potrwa do 20. – Budowanie z klocków znakomicie rozwija dziecięcą wyobraźnię, a także percepcję i zdolności manualne. Dlatego tym razem stawiamy właśnie na zabawę z klockami LEGO® – mówi wiceprezydent Łukasz Politański. – Pamiętamy, że maluchy w zależności od wieku mają inne potrzeby, dlatego przewidzieliśmy zabawy zarówno dla najmłodszych, jaki nieco starszych – dodaje wiceprezydent.

Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *