zdjęcie przedstawia uczestników na podium po 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym wraz z Prezydentem Miasta Bełchatowa Patrykiem Marjanem, Dyrektorem MCS w Bełchatowie Pawłem Woźniakiem oraz prezesem BKL Arturem Morawcem

Michał Wójcik ponownie najszybszy w Bełchatowskim Biegu Nocnym

Linię mety w 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym, w sobotę, 11 maja przekroczyło łącznie 241 osób, z których najlepszy okazał się Michał Wójcik z Krośnic, a w gronie kobiet triumfowała Ukrainka Krystyna Bohamiahkova pochodząca z Odessy. Natomiast w gronie bełchatowskich biegaczy najszybszy był Tomasz Owczarek, a jeśli chodzi o kobiety, to linię mety najszybciej przecięła Sylwia Hałaczkiewicz.

Finalnie na linii startu pojawiło się 180 mężczyzn i 61 kobiet, co w sumie dało liczbę 241 uczestników. Tę samą statystykę odnotowano na mecie, a to oznacza, że nikt nie zszedł z trasy ani nie został zdyskwalifikowany. Jest to dowód na to, że raz na rok nocne biegane w Bełchatowie stało się już tradycją i w dalszym ciągu cieszy się ono dużą popularnością.

Tego dnia pogoda dopisała, przez cały czas było słonecznie, a gdy już wszystkie zawodniczki i zawodnicy odebrali pakiety startowe z biura zawodów, znajdującego się w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie cała uwaga licznej grupy osób obserwujących bieg skupiła się w rejonie linii START/META, gdzie odbyła się wspólna rozgrzewka.

Następnie wszystkich zgromadzonych oficjalnie powitał Prezydent Miasta Bełchatowa Patryk Marjan, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak, oraz Prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego Artur Morawiec.

Na linię mety jako pierwszy wbiegł w kategorii OPEN Mężczyzn, tak jak w poprzedniej edycji Bełchatowskiego Biegu Nocnego zawodnik UKS Dwójka Milicz – Michał Wójcik, tuż za nim uplasował Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik ze stratą 40 sekund, a trzecie miejsce przypadło Damianowi Skupińskiemu z klubu Atelier Sportu Konopiska z czasem 32 minuty i 55 sekund. W kategorii OPEN Kobiet najszybsza była Ukrainka Krystyna Bohamiakova (czas: 00:36:03), z ponad 3-minutową stratą przybiegła bełchatowianka Sylwia Hałaczkiewicz reprezentująca BKL, a trzecie miejsce przypadło Lidii Czarneckiej reprezentującej klub Czarnecki Run Team z czasem 40 minut i 12 sekund.

 

Kategorię „Najlepsi Bełchatowianie” zwyciężył Tomasz Owczarek, który w generalnej klasyfikacji 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego zajął 4. lokatę z czasem 33 minuty i 4 sekundy. Na drugim stopniu podium stanął Michał Drążek. Reprezentant Rajsport Active dobiegł na metę z rezultatem 34 minuty 7 sekund i to łącznie dało mu 8. pozycję OPEN. Dwudziesty pierwszy był Leszek Pytel, który był trzecim bełchatowianinem przecinającym linię mety z teamu Jupiter Elektrownia Bełchatów, osiągając czas 38 minut i 25 sekund.  W klasyfikacji „Najlepsze Bełchatowianki” na najwyższym miejscu na podium stanęła ponownie Sylwia Hałaczkiewicz. Druga Monika Drążek z Rajsport Active ukończyła bieg z wynikiem 41 minut i 35 sekund. Na 3. miejscu w tej kategorii uplasowała się Marta Witkowska z rezultatem 42 minut i 28 sekund.

Każdy uczestnik 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego otrzymał po regulaminowym ukończeniu zmagań pamiątkowy medal. Wyżej wymienieni najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni statuetkami oraz nagrodami finansowymi, które w kategorii OPEN Mężczyzn i OPEN Kobiet wynosiły kolejno: 1000 złotych za 1. miejsce, 800 złotych za 2. pozycję i 600 złotych za 3. lokatę. Dodatkowo również zwycięzcy w kategorii OPEN otrzymali weekendowy darmowy voucher na wypożyczenie samochodu elektrycznego z firmy Volkswagen Autoweber oraz gadżety od naszego sponsora. Pozostałe miejsca również zostały uhonorowane gadżetami. Z kolei w kategoriach bełchatowskich kolejno proporcjonalnie do zajętych miejsce te nagrody finansowe wynosiły: 600, 400 i 200 złotych oraz liczne vouchery do wykorzystania w lokalnych firmach. Po zakończonym biegu na każdego uczestnika czekał też zdrowy posiłek regeneracyjny. Warto przypomnieć, że w pakiecie startowym każdej zawodniczki i zawodnika znalazł się też m.in.: okolicznościowy gadżet, woda, woda na trasie, napój izotoniczny, jabłko, czy numer startowy z chipem mierzącym czas.

Szczegółowe wyniki wraz z pomiarem czasu znajdziecie TUTAJ.

Organizatorami 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego byli: Prezydent Miasta BełchatowaMiejskie Centrum Sportu w BełchatowieMCK PGE Giganty Mocy oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

Sponsorami biegu byli: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A.Sempertrans Bełchatów Sp. z o. o., oraz Volkswagen Autoweber.

Partnerami biegu byli: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie Sp. z o. o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD. – KAN.” w Bełchatowie Sp. z o. o.Transport Maciej FrysiakGymCity BełchatówStowarzyszenie Sztab Ratownictwa w BełchatowieSklep i Serwis Rowerowy „DAN MAR” Bełchatów, Studio Wodoru BełchatówFabryka ZdrowiaSolpark Kleszczów – Rekreacja Sport Szkolenia, Just MEN Barber ShopKino Helios Bełchatów, Mariusz Lichodziejewski – Strong & Fit Body Akademia Pływania, FitFox Catering, Klinika Piękna TANZANITO, ProEvent – FotoBudka360 – Producent, a także Da Grasso Bełchatów.