Międzynarodowe towarzystwo na Skateparku

Po raz drugi w Bełchatowie rozdano pierwsze nagrody i „Dzikie Karty” w eliminacjach do IV Mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce. Na największy skatepark w okolicy przyjechało 65 zawodników, w tym również krajowa elita i entuzjaści deskorolki z Białorusi, Czech i Słowacji.

Pierwszy tegoroczny przystanek eliminacji oficjalnie zainaugurował gospodarz obiektu, Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, życząc zawodnikom najlepszych wyników, wielu sportowych wrażeń i udanej zabawy. – Bełchatowski skatepark na tle innych krajowych obiektów wyróżnia m.in. ciekawa „piramidka” i fajny „gap”. Park i jego elementy sprawiają, że należy on do grupy wymagających – tłumaczy Szymon Kuś ze Stowarzyszenia Sportowego „Team Apostrov”.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach – junior (do lat 16), kobiety oraz open. – Z roku na rok zawody mają wyższy poziom. Dzieje się tak m.in. dzięki treningom zawodników w kadrze narodowej, a kilku z nich mogliśmy oglądać w Bełchatowie. W środowisku można odczuć duże „parcie” na każde zawody, dzięki czemu poza krajową czołówką mogliśmy ogladać zagranicznych zawodników – mówi Kuś. Cieszy fakt, że swoich sił spróbowali również mieszkańcy naszego miasta.

W kategorii junior zwyciężył faworyt tego przystanku, srebrny medalista ubiegłorocznej edycji MP Filip Szalak, który wyprzedził Jean Semaana i aktualnego mistrza kraju U-16 Dawida Dubasa. Rywalizację kobiet pewnie wygrała najlepsza polska skaterka Agata Halikowska, która swoim finałowym przejazdem zdeklasowała Zuzannę Rodzoś i Olgę Majewską.

Najciekawszą kategorię – OPEN – na najwyższym stopniu podium zakończył Vadik Romantsov z Białorusi. Obok niego stanęli Dominik Ronduda i Andrzej Kwiatek, obrońca tytułu. „Dzikie karty”, czyli prawo startu w finale, w Bełchatowie otrzymali Dominik Jaworski, Daniel Leśniak i Ronduda. Organizatorami imprezy było Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu, Polish Skate Federation oraz „Team Apostrov”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024