Budynek Stadionu Miejskiego w Bełchatowie widok na trybunę północną

Miejskie obiekty sportowe otwarte tylko dla zawodowców

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 roku (poz. 546 Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej) od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia wszystkie obiekty sportowe będą tylko i wyłącznie do dyspozycji zawodowców, a zajęcia dla dzieci i młodzieży zostaną zawieszone.

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym w naszym kraju zdecydowano o zaostrzeniu obostrzeń, które pierwotnie ogłoszono w piątek 19 marca. Wówczas poinformowano, że z obiektów sportowych mogą korzystać tylko i wyłącznie:

  • członkowie kadry narodowej,
  • reprezentanci olimpijscy lub paraolimpijscy,
  • osoby uprawiające sport w ramach ligi zawodowej,
  • dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 roku wskazuje kilka zmian w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jedną z nich jest wykluczenie z wyżej wymienionych, punktu dotyczącego rywalizacji dzieci i młodzieży.

Tym samym od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia z aktualnie otwartych obiektów sportowych zarządzanych przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie:

mogą korzystać tylko i wyłącznie członkowie kadry Polski, reprezentanci olimpijscy i paraolimpijscy oraz sportowcy grający w ligach zawodowych.

Ponadto wszystkie wydarzenia organizowane w tym czasie w naszych obiektach odbywać się będą bez udziału publiczności.

Prosimy również osoby, które chcą załatwić osobiste sprawy w naszej siedzibie przy ul. Czyżewskiego 7 o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum i kontakt mailowy pod adresem: kontakt@mcs.belchatow.pl lub pod numerem telefonu: (44) 737-81-25.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *