Miejskie stypendium czeka na sportowców

Sportowcy oraz ich trenerzy, będący mieszkańcami Bełchatowa, mogą do 15 października składać wnioski o przyznanie miejskiego stypendium sportowego. Bełchatowski magistrat przekonuje, że o gratyfikację można się ubiegać cały rok, ale wniosek najlepiej złożyć do połowy października.

Szansę na zdobycie stypendium mają sportowcy, którzy spełniają łącznie cztery warunki. Najważniejszym są osiągnięte wyniki na arenie międzynarodowej lub krajowej, począwszy od Igrzysk Olimpijskich i kończąc na Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów lub młodzieżowców. Do tego uprawiają dyscyplinę ujętą w ministerialnym wykazie sportów, wśród których jest m.in. kolarstwo, pływanie, taekwon-do, piłka nożna oraz przez ostatni rok brali udział w zawodach rangi mistrzowskiej.

Szczegółowe zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe można znaleźć w regulaminie. Po zapoznaniu się z nim można już złożyć wniosek, który przyjmuje Wydział Promocji Kultury i Sportu (ul. Kościuszki 15, tel. 44 733 51 01) do 15 października. Może to uczynić klub sportowy bądź sam zawodnik, w przypadku zawodników niepełnoletnich składają go opiekunowie prawni. Magistrat podkreśla, że tegoroczny wniosek jest nieco inny niż rok temu.

Stypendia sportowe Miasta Bełchatowa, każdego roku, trafiają do kilkunastu osób. W zależności od osiągniętych wyników ich wartość waha się od 300 do 500 złotych miesięcznie. Tylko w tym roku miasto zamierza przekazać sportowcom ponad 50 tys. zł. Stypendium bełchatowianie mogą wykorzystać w różny sposób, m.in. na udział w zawodach i szkoleniach, zakup potrzebnego sprzętu czy realizację sportowych marzeń. – W każdy swój sukces, nawet ten najmniejszy, sportowcy wkładają ogrom pracy i czasu. Takie postawy należy doceniać i nagradzać, dlatego każdego roku stypendium Miasta Bełchatowa wyróżniamy kilkanaście osób. To forma uznania dla ich talentu a także podziękowanie za promocję naszego Miasta w kraju, na arenie europejskiej, a nawet światowej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Sportowcy mogą się również ubiegać o nagrodę Miasta Bełchatowa. Podobna gratyfikacja, co roku przyznawana jest także bełchatowskim trenerom, których wychowankowie zajęli medalowe miejsce na mistrzostwach Polski, brali udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Uniwersjadzie, Paraolimpiadzie, Igrzyskach olimpijskich albo zostali powołani do kadry narodowej. W tym przypadku nie ma terminu do kiedy trzeba złożyć wniosek. Jednak najlepiej zrobić to do połowy października.

własne / Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *