Na kortach nadal wygrywają rozstawieni

Finały III turnieju cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa” były kolejny raz mocno jednostronne. Po raz trzeci zwycięzcami okazali się Piotr Radziejewski i Zbigniew Maruszak.

W kategorii +50 rywalizowało siedmiu zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. W gr. A wygrał Zbigniew Maruszak pokonując Dariusza Zatorskiego i Zbigniewa Krysiaka. Gr. B to triumf Krzysztofa Drzewosza, który wyprzedził Mariana Gloca, Dariusza Brzozowskiego i Krzysztofa Ludkiewicza.

W niedzielnych półfinałach tej kategorii brakło boiskowych emocji, ponieważ zarówno Maruszak, jak i Drzewosz wygrali swoje spotkania tracąc zaledwie jednego gema. W decydującym pojedynku pierwszy z nich pokonał rywala 6/1 i 6/2. Po tym turnieju Maruszak w klasyfikacji generalnej ma komplet 360 punktów, a drugi Drzewosz traci do niego 120 „oczek”.

Kategoria Open to ponowne zwycięstwo Piotra Radziejewskiego. W ostatnim meczu turnieju wcielił się w rolę nauczyciela dla nastoletniego Grzegorza Puźniaka, pokonując go 6/0 i 6/1. Wcześniej młody zawodnik pokonał Piotra Dudka 6/1 i 6/2 oraz Roberta Strupińskiego, dotychczas trzecią rakietę klasyfikacji, 6/2 6/0.

W deblu po raz trzeci zwyciężył Radziejewski, który i tym razem dokonał tego z innym partnerem. Grając w duecie z Kamilem Mataczem zwyciężyli braci Puźniaków, a w finale team Robert Jaszczuk-Grzegorz Toboła 6/1, 2/6 i 12/10. IV turniej „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym” w weekend 22-23 lipca.