Na sportowo przeciw smogowi

Miejska akcja antysmogowa „Stop smog! Oddech dla Bełchatowa” przekonywała bełchatowian do proekologicznych zachowań i wspólnego dbania o czyste powietrze. Czynnie włączyło się do niej także Miejskie Centrum Sportu, którego Strefa Czystego Powietrza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Akcja, która odbyła się w supermarkecie Leroy Merlin pozwoliła m.in. otrzymać informację na temat dotacji na wymianę źródeł ciepła, możliwości podłączenie do miejskiej sieci. Z kolei w strefie MCS, która funkcjonowała pod hasłem „Przesiądź się z samochodu na rower”, nieustannie było tłoczno. Tego dnia bełchatowianinie na rowerze stacjonarnym przejechali w sumie około stu kilometrów.

Każdy z ochotników miał do pokonania dwa kilometry, a nagrodą za ten wysiłek był kwiatek. Następnie przejechany dystans zaznaczany był na mapie miejskich ścieżek rowerowych. Tych w Bełchatowie jest 26 kilometrów, co oznacza, że podczas trwania smogowej akcji chętni przejechali je niemal czterokrotnie – cieszy się Marcin Szymczyk, dyrektor miejskiej jednostki.

Ponadto przez cały czas trwania akcji swoje strefy miało Miasto Bełchatów, PEC, MZK i Eko-Region. Na scenie w ekologicznych programach występowały dzieci z miejskich przedszkoli nr 5, 6 i 8. A bajkę „Czerwony Kapturek w mieście. Misja czarny smog” odczytała najmłodszym prezydent Mariola Czechowska. Obszerna relacja także na stronie bełchatowskiego magistratu TUTAJ.

własne / Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *