Nocne bieganie za nami

190 biegaczy rywalizowało w „I Bełchatowskim Biegu Nocnym”. Pogoda w nocy sprzyjała sportowcom, a wyniki osiągane tego dnia na trasie były imponujące. Najszybszy zawodnik dystans 6 km pokonał w czasie 19 minut, zawodniczka potrzebowała na to 5 minut więcej. Sobotnia impreza była pierwszym tego typu wydarzeniem organizowany w naszym mieście. Trasa prowadziła ulicami Antracytową, św. Faustyny Kowalskiej i Witolda Budryka. Dystans wyniósł 6 km na co złożyły się 3 pętle po 2 km.

Tomasz Owczarek z Bełchatowa linię mety pokonał już po 19 minutach i 38 sekundach. Tuż za nim z niewielką stratą był Jarosław Cichosz z Łodzi. Miejsce trzecie zajął kolejny bełchatowianin, Tomasz Pacholczyk. W kategorii kobiet najlepsza była Zuzanna Koch, zawodniczka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, która na pokonanie sobotniego dystansu potrzebowała 24 minut i 58 sekund. W klasyfikacji generalnej dało jej to 29 lokatę. Żeńskie podium „Bełchatowskiego Biegu Nocnego” uzupełniły Justyna Grzelewska i Paulina Kołatek.

Zwycięzcy obu klasyfikacji generalnych byli również najszybsi wśród mieszkańców naszego miasta za co otrzymali specjalne vouchery. Także z Bełchatowa pochodzili najstarsi uczestnicy zawodów – Małgorzata Jędrzejczyk oraz Tomasz Smodlibowski. Na każdego z uczestników czekały m.in. nietypowe fluorescencyjne medale, opaski LED oraz ciepły catering. Na ceremonii dekoracji zwycięzcy odbierali nagrody z rąk Pani Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej oraz Piotra Pierzchały, wiceprezesa miejskiej spółki „WOD-KAN”.

Organizatorami wydarzenia byli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Partnerami zostały bełchatowskie spółki PEC oraz WOD-KAN, Restauracja „RICCO”, zdrowy catering i poradnia dietetyczna BONAFIT.pl, „Fitness & Dance Studio”, bełchatowskie biuro turystyczne „Wakacje.pl”, Fundacja „Bezpieczni” i Triathlon Energy. Patronem medialnym wydarzenia były redakcje „Dziennika Łódzkiego”, „Twojej Telewizji Lokalnej” Bełchatów, radia Strefa FM Piotrków Tryb. oraz portalu ePiotrkow.pl.

Komplet wyników dostępny TUTAJ.

Najlepsza szóstka w klasyfikacji generalnej kobiet:
1. Zuzanna Koch (Bełchatów, czas brutto 24:58)
2. Justyna Grzelewska (Konstantynów Łódzki, 25:28)
3. Paulina Kołatek (Bełchatów, 25:41)
4. Anna Piotrowiak (Skierniewice, 25:48)
5. Magdalena Wujek (Bełchatów, 26:15)
6. Ewelina Kempa (Bełchatów, 26:30)

Najlepsza szóstka w klasyfikacji generalnej mężczyzn:
1. Tomasz Owczarek (Bełchatów, 19:38)
2. Jarosław Cichosz (Łódź, 20:13)
3. Tomasz Pacholczyk (Bełchatów, 21:05)
4. Dariusz Kudra (Dłutów, 21:39)
5. Arkadiusz Pałubski (Bełchatów, 21:41)
6. Marcin Kluza (Bełchatów, 21:46)

Oto materiały dotyczące naszego biegu, które ukazały się w mediach:

Materiał „Twojej Telewizji Lokalnej” Bełchatów:

Materiał Telewizji Kablowej „Dolsat” Bełchatów:

Materiały przygotowane przez Miasto Bełchatów:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *