Od środy, 15 grudnia nowe obostrzenia. Dotyczą one także miejskich obiektów sportowych

Minister Zdrowia Adam Niedzielski we wtorek, 7 grudnia poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej o wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa z uwagi na niepokojącą sytuację związaną z pandemią COVID-19. Stanowcze działania wprowadzone przez rząd mają obowiązywać od środy, 15 grudnia.

Obostrzenia dotyczą m.in. sfery sportu i rekreacji, gdzie dotychczas obowiązywało maksymalnie 50% obłożenia zamkniętych obiektów sportowych, a od 15 grudnia 2021 roku będzie to już maksymalnie 30% obłożenia. Ponadto jeśli chodzi o zamknięte obiekty sportowe, to publiczność ma udostępnione nie więcej niż 50% liczby miejsc dla niej przewidzianych, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu 1,5 metra odległości pomiędzy widzami.

Natomiast w obiektach sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu jakiekolwiek wydarzenia mogą się odbywać z udziałem maksymalnie 50% publiczności.

Należy również pamiętać, że w całym kraju w zamkniętych przestrzeniach obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy użyciu maseczki chirurgicznej (jednorazowej), FFP2 lub FFP3, a także trzeba pamiętać o zachowaniu dystansu i dezynfekcji rąk.

Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *