Widok z lotu ptaka Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie przy włączonym oświetleniu

Oświadczenie ws. awarii instalacji elektrycznej na Stadionie Miejskim

W dniu 21.05.2021 r. na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie tuż przed rozpoczęciem meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS Bełchatów a Radomiakiem Radom doszło do awarii instalacji elektrycznej jednego z czterech masztów oświetleniowych.

Około godziny 17:30 pracownicy Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie zauważyli samoczynnie gasnące lampy na masztach oświetleniowych, po czym dostrzegli wydobywający się niewielki dym z masztu oświetleniowego nr 2. Natychmiastowo odłączono zasilanie elektryczne masztów i wezwano na miejsce służby ratownicze. Ich przyjazd i ekspresowa reakcja służb administratora odpowiadających za obsługę meczu pozwoliły na sprawne przeprowadzenie akcji gaśniczej.

Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana, a w porozumieniu z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej mecz rozpoczął się po uruchomieniu trzech pozostałych masztów oświetleniowych.

Administrator obiektu informuje, iż prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, jednakże w celu wyjaśnienia dokładnych przyczyn zostaną wykonane ekspertyzy techniczne. Ponadto administrator zaznacza, iż instalacja elektryczna uszkodzonego masztu posiada wszystkie konieczne przeglądy i badania techniczne i do momentu awarii była sprawna.

Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie dziękuje za profesjonalną akcję Straży Pożarnej, firmom nadzorującym instalacje techniczne Stadionu Miejskiego podczas meczu oraz pracownikom Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie za szybką akcję i zaangażowanie, które pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo i rozegrać mecz mimo bardzo trudnej sytuacji losowej.

fot. ujecialotnicze.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024