Otwarcie pumptracka przesunięte

Na otwarcie rowerowego placu zabaw na osiedlu Binków niestety trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Pumptrack miał zostać otwarty 28 sierpnia, jednak termin został przesunięty na wrzesień. Tory rowerowe są już gotowe, urząd miasta czeka jeszcze na ostatnie konieczne dokumenty. Dopełnienie formalności nieco się przedłużyło, stąd konieczność zmiany daty otwarcia rowerowego placu zabaw.

Musimy mieć pewność, że wszystko jest w najlepszym porządku, zanim zaprosimy do zabawy rowerzystów, dlatego przesuwamy nieco termin otwarcia pumptracka. Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców. Pumptrack będzie miejscem, jakim pochwalić się może niewiele miast w Polsce – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Rowerowy plac zabaw przy ulicy Turkusowej to propozycja nie tylko dla rowerzystów, ale także deskorolkarzy, rolkarzy, a nawet jeżdżących na hulajnogach. Wszystko wskazuje na to, że bełchatowianie będą mogli przetestować pierwszy w Bełchatowie pumptrack w drugiej połowie września. Termin jest jeszcze ustalany.  Program otwarcia się nie zmieni. Na mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji, m.in. nauka jazdy z instruktorem, wyścigi na czas, pokazy z wyjątkowymi trikami. Będzie też specjalna strefa dla dzieci i konkursy.

UM Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *