Otwieramy Lodowisko Miejskie

Miłośnicy łyżew mogą już rozpocząć końcowe odliczanie bowiem 2 listopada (czwartek) o godz. 15 Lodowisko Miejskie rozpocznie kolejny sezon funkcjonowania. Zamrażanie miejskiej ślizgawki już trwa od paru dni.

Obecnie trwają prace porządkowe w obiekcie i wokół niego. Przewidziane były również drobne remonty i naprawy, serwis sprzętu oraz ostrzenie łyżew, które będą gotowe do wypożyczenia. Dysponujemy łyżwami figurowymi oraz hokejowymi w różnych rozmiarach. Dodatkowo każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć kask – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Przygotowanie płyty lodowiska rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu, a polega ono m.in. na regularnym zraszaniu wodą i polewaniu. Tworzenie tafli lodowej na naszym lodowisku trwa od 7 do 10 dni, zależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz hali. Obiekt czynny będzie w godz. 9-21, od poniedziałku do niedzieli. Wejścia na tafle odbywać się będą co półtorej godziny, ostatnie o 19:30. Jednak wzorem lat poprzednich, w godzinach dopołudniowych z wejść będą także korzystać uczniowie bełchatowskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego.

W związku z działalnością klubów informujemy o wyłączeniu tafli w:

  • poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30 – zajęcia hokejowe UKS „Niedźwiadek”
  • wtorki i czwartki w godz. 19.30 – 21.00 – zajęcia hokejowe Towarzystwa „Niedźwiedź”
  • soboty (począwszy od 28.11.2017 r.) w godz. 12.00 – 14.30 – zajęcia szkoły tańca „Piruet”

Decyzją Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej zachowane zostają ceny wejść obowiązujące w latach wcześniejszych. Jednorazowe wejście dla dzieci, młodzieży i studentów (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) kosztuje 2 zł, zaś dla osób dorosłych 5 zł. Czynna będzie także wypożyczalnia łyżew, która umożliwi wypożyczenie sprzętu w cenie 5 zł/h Jednorazowe wejście na miejską ślizgawkę trwa 60 minut.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *