Piętnastka nie tym razem

Piętnastka nie tym razem

Wszystko prawie gotowe

Medale, plan zabezpieczenia, ustalenia z zarządcami dróg i policją, plan sytuacyjny, 300 metrów barier separacyjnych, dwa miejsca na biura zawodów, dwa miejsca cateringowe, nagrody finansowe, zapisy elektroniczne, bezdotykowa obsługa biegaczy, dodatkowe służby informacyjne, niezliczona ilość usług – wszystko to było już prawie gotowe aby dziś można było publikować informacje, że mimo koronawirusa uda się zorganizować Bełchatowską Piętnastkę. Niestety – z bólem serca odwołujemy bieg, którego nawet nie zdążyliśmy ogłosić.

Po wejściu powiatu bełchatowskiego do tak zwanej strefy czerwonej i związanymi z tym obostrzeniami, wszystko to co przygotowaliśmy nie może zostać wdrożone. Widzimy też, jak dynamicznie zmienia się sytuacja i jak ciężko dostosować się do pojawiających się norm mając do dyspozycji tak mało czasu na reakcję. Właśnie ta niepewność, oraz bezpieczeństwo uczestników było głównym powodem odwołania tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki.

Wielu z Was dzwoniło i pisało do nas z pytaniami co z biegiem w tym roku. Każdemu opowiadaliśmy o prowadzonych pracach i zapewnialiśmy że bieg jest w przygotowaniu. Cieszyliśmy się razem z Wami, że chociaż jeden bieg z triady się odbędzie. Mamy nadzieję, że nasi biegacze zrozumieją obecną sytuację i spróbują swoich sił i innej formie tego wydarzenia.

Trening na medal po raz trzeci?

Napis Trening na Medal na tle medali

W tym momencie pracujemy nad anulowaniem zamówień oraz usług z zaplanowanej Piętnastki i przygotowaniem imprezy w pewnej formie biegu wirtualnego. Sukces akcji #TreningNaMedal w ramach dwóch poprzednich odwołanych biegów skłania nas do powtórzenia tej formy aktywizacji biegaczy. Pozwoli to uczestnikom skompletować trzeci medal – jak się okazuje – „wirtualnej triady”. Niedługo będziemy publikować informacje jak będzie wyglądać powyższa akcja.

Do tej pory w treningu na medal wzięło udział ponad 300 osób. Do dyspozycji były dwa dystanse 5 i 10 kilometrów reprezentujące Piątkę Przez Las oraz Bieg Nocny. Pula medali na te dystanse jeszcze się nie wyczerpała, więc może dystans 15 kilometrów zmobilizuje pozostałych biegaczy do nadrobienia zaległości treningowych.

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image