„Piętnastka” taniej do końca miesiąca

Za ponad miesiąc – 4 listopada br. – pobiegnie tegoroczna edycja „Bełchatowskiej Piętnastki”. Lista biegu towarzyszącego na 5 km została już zamknięta, ale w dalszym ciągu można zgłosić chęć startu na 15 km. Do końca tygodnia obowiązuje niższe wpisowe.

22. edycja „Piętnastki” po raz kolejny prowadzić będzie doskonale znaną biegaczom pięciokilometrową trasą, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Uczestnicy biegu rekreacyjnego pokonają ją raz, pozostali trzykrotnie. Rekord trasy od 2012 r. należy do ukraińskiego biegacza, Bogdana Semonowicza. Pokonał 15 km w 44:45 s.

Cieszę się, że największa bełchatowska impreza biegowa jest atrakcją dla miłośników tego sportu z całego kraju. Do Bełchatowa przyjeżdżają mistrzowie świata, zagraniczni goście i sportowcy w różnym wieku. Mam nadzieję, że w listopadzie będziemy mogli gościć tak imponującą liczbę biegaczy, jak w latach poprzednich – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

W ubiegłej edycji, w obu biegach, wystartowało blisko 1200 osób. Jaka liczba będzie w tym roku? Limit wyznaczony na bieg główny to 1200 osób, a zapisało się już blisko 500 biegaczy. Lista na bieg rekreacyjny została już zamknięta (limit 120 osób). Do końca września wpisowe na 15 km to 45 zł. W dniach 1-21 października 55 zł i od 22 do 31 października 65 zł.

Za zgłoszenie uważa się terminową rejestrację, a tą jest poprawne wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz termin uznania płatności. W przeciwnym wypadku zgłoszenie zostanie anulowane, a wpisowe zwrócone. Biegacze startujący w kategorii K-60, M-60 i powyżej są zwolnieni z uiszczania wpisowego. Rejestracji można dokonać TUTAJ. Podczas tego procesu każdy zawodnik ma obowiązek zadeklarowania startu ze strefy czasowej, odpowiadającej jego rzeczywistym możliwościom biegowym.

„Bełchatowska Piętnastka” to trzeci i ostatni etap „Bełchatowskiej Triady”. W marcu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, a w kwietniu II Bełchatowski Bieg Nocny. Bełchatów także i w tym roku jest miejscem podsumowania „Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”, stanowiąc jednocześnie jego ostatni etap rundy jesiennej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *