Piłkarska niedziela młodych kibiców

Młodzi fani Stali Mielec wygrali IV Ogólnopolski Turniej Ośrodków „Kibice Razem”. W drodze po sukces okazali się lepsi od 15 innych drużyn, które przyjechały do OSiR „Wawrzkowizna” z jedenastu województw. Wśród nich byli i gospodarze, GKS Bełchatów.

Turniej był jednym z wydarzeń organizowanych w ramach programu „Kibice Razem”, który wdrażany jest od 2010 r. przez Ministerstwo Spotu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej, samorządy lokalne i stowarzyszenia kibiców. W piątek oficjalnie otwarto taki ośrodek w trybunie północnej Stadionu Miejskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Ideą turnieju jest sportowe współzawodnictwo w duchu fair-play. Chcemy pokazać, że często mimo murów, które stoją między nami kibicami jesteśmy w stanie wspólnie zorganizować się dla najmłodszych. Uczestnictwo w Turnieju „Kibice Razem” było poprzedzone lokalnymi eliminacjami. Mimo, że turniej jest rozgrywany przez młodszych kibiców, emocji na nim nie brakuje a walka o miano najlepszego ośrodka „Kibice Razem” należy do zaciętych – przekonywał w trakcie zawodów Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN.

W tegorocznej edycji turnieju finałowego wzięły udział drużyny młodzieżowe składające się z zawodników w wieku do 11 lat. Drużyny reprezentowały 15 lokalnych ośrodków „Kibice Razem”, a także zaproszona drużyna młodych kibiców Stali Mielec. I to ona sięgnęła po najcenniejszy puchar zawodów pokonując w finale Motor Lublin, obrońcę tytułu. O końcowym wyniku decydowała seria rzutów karnych. W meczu o miejsce trzecie GKS Tychy zwyciężył Lechię Gdańsk.

Kamil Soberka (KR Górnik) uznany został za najlepszego bramkarza turnieju. Królem strzelców został zdobywca dziewięciu bramek, zawodnik KR Motor Lublin, Kamil Andrzejewicz. Organizatorem zawodów był Polski Związek Piłki Nożnej z upoważnienia MSiT oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Klasyfikacja końcowa IV Turnieju „Kibice Razem”:
1. Kibice Stal Mielec
2. KR Motor Lublin
3. KR GKS Tychy
4. KR Lechia Gdańsk
5. KR Sandecja Nowy Sącz
6. KR Górnik Zabrze
7. KR Miedź Legnica
8. KR Jagiellonia Białystok
9. KR Lech Poznań
10. KR Ruch Chorzów
11. KR Korona Kielce
12. KR Pogoń Szczecin
13. KR Arka Gdynia
14. KR Śląsk Wrocław
15. KR GKS Bełchatów
16. KR Polonia Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *