Piłkarze zagrali charytatywnie

Hala Energia po raz drugi była areną „Charytatywnego turnieju halowej piłki nożnej – Piłkarze Dzieciom”. Wydarzenie było również okazją do zbiórki nakrętek w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”. W rywalizacji sportowej udział wzięło dziewięć zespołów reprezentujących lokalne przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne. Po zaciętej walce wygrało Miasto Bełchatów pokonując w finale Oldboy GKS Bełchatów 2:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna zwycięzców z 2018 roku – Elektrownia Bełchatów. Pokonali oni w małym finale Betrans 7:0.

Zwycięski zespół występował w następującym składzie: Piotr Płuciennik, Michał Płuska, Dominik Cukiernik, Mateusz Szczepanek, Jarosław Pawlik, Szymon Serafin, Szymon Lesiakowski.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Płuciennik (Miasto Bełchatów), a najlepszym zawodnikiem Adam Kajdanek (Elektrownia Bełchatów).

Największą zwyciężczynią była jednak Ania, dla której przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. Na jej leczenie uczestnicy turnieju zebrali ponad 7 tysięcy złotych. Podczas turnieju można było wylicytować wiele ciekawych przedmiotów, które podarowali sportowcy oraz lokalni przedsiębiorcy. Za 1110 złotych wylicytowano koszulkę Łukasza Piszczka z podpisami graczy Borussii Dortmund. Koszulka reprezentanta Polski była największą gratką dla kolekcjonerów pamiątek sportowych. Wysokie kwoty osiągnięto również w licytacji piłki z podpisem mistrza świata w piłce siatkowej – Pawła Zatorskiego oraz koszulki GKS Bełchatów z 2007 roku.

Głównymi organizatorami imprezy byli: Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, Miejskie Centrum Sportu oraz pasjonaci futbolu: Michał Płuska, Marcin Kowalski i Andrzej Jędrzejczyk.