Pobiegnij „Tropem wilczym” w Bełchatowie

„Tropem Wilczym. Bieg Żołnierzy Wyklętych 2018” za blisko miesiąc raz pierwszy zawita do Bełchatowa. Nasze miasto znalazło się w gronie oficjalnych Organizatorów Lokalnych, a wraz z początkiem lutego otworzyliśmy zapisy do biegu. Impreza zainauguruje „Triadę Bełchatowską”.

Uczestnicy 4 marca (niedziela) przebiegną ku pamięci symboliczny dystans 1963 metrów z możliwością kontynuacji biegu na 5 km, którego czas będzie umożliwiał klasyfikację w „Triadzie”. Trasę biegu stanowić będą błonia przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Start zawodników nastąpi o godz. 12. Zapisy trwają POD TYM ADRESEM, a liczba uczestników jest ograniczona do 170. Tyle pakietów startowych przewidziała Fundacja Wolność i Demokracja, a w ich skład wchodzi między innymi koszulka biegowa oraz medal. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne.

W swym zamyśle bieg „Tropem Wilczym” ma na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzację wiedzy na ten temat. Dystans 1963 m symbolizuje datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. „Lalek”. „Tropem Wilczym” to największy w Polsce bieg pamięci, który swą pierwszą edycję miał w 2013 roku.

Bieg „Tropem Wilczym” jest pierwszym z trzech wchodzących w skład „Triady Bełchatowskiej”. – Chciałbym zaprosić mieszkańców do wzięcia udziału w tym dużym przedsięwzięciu, gdzie każdy bieg będzie miał swojego zwycięzcę, ale przy okazji sumując wszystkie czasy wyłonimy najlepszych biegaczy naszego miasta – wyjaśnia Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Drugi bieg „Triady” to II Bełchatowski Bieg Nocny, który zaplanowano na kwiecień br., a podsumowaniem i zwieńczeniem cyklu będzie listopadowa „Bełchatowska Piętnastka”.

Plakat promujący imprezę:

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024