na zdjęciu jest widoczny stół i piłeczka do tenisa stołowego oraz tenisista w trakcie gry

Podsumowanie Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka

W sobotę, 12 czerwca w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem zmagań był Ludowy Klub Sportowy „Stomil” Bełchatów, a współorganizatorami było Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

31 dzieci wzięło udział w rywalizacji

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka odbył się z podziałem na płeć w czterech kategoriach wiekowych Kadetki i kadeci walczyli w rocznikach 2006-2007, żaczki i żaki z roczników 2010-2011, skrzatki i skrzaci z roczników 2012 i 2013 oraz skrzaci urodzeni w latach 2014-2015. W zawodach udział wzięło 9 dziewcząt i 22 chłopców z terenu województwa łódzkiego.

W kategorii kadetek wygrała Martyna Kądziela z KS Elta Łódź, druga była Katarzyna Gołdon z UMLKS Radomsko, a trzecia o rok starsza Marta Wolska z ULKS Moszczenica.

W najlepiej obsadzonej kategorii, czyli wśród kadetów zwyciężył Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka przed o rok starszym Szymonem Zajdą z ULKS Moszczenica. Kolejne dwie lokaty należały do przedstawicieli klubu z Rawy Mazowieckiej, a konkretnie 3. miejsce do Szymona Puchalskiego i 4. lokata do Igora Gieracha. Dalej miejsca 5-6 zajęli zawodnicy LKS „Stomil” Bełchatów Bartosz Wojewoda i Piotr Kasprzak, pozycje 7-8 Jakub Szwedzik z UMLKS Radomsko i Marcel Gołasa z LKS „Omega” Kleszczów, a miejsca 9-10 Szymon Janocha z Radomska i Bartosz Trzepański z Bełchatowa.

Emocji nie brakowało też wśród żaczek. Wygrała 11-letnia Lena Zawiślak z LKS „Omegi” Kleszczów. Pozostałe lokaty zajmowały zawodniczki z ULKS Moszczenica. Druga była Lilianna Kaleta, a trzecia Kinga Gramsz. Poza podium znalazły się Aleksandra Dawidowicz i Alicja Justyna.

W zmaganiach żaków triumfował Sebastian Musiał z Radomska, drugi był Natan Błaszczyk z Rawy Mazowieckiej, a trzeci Konrad Kaniowski z ekipy GUKS Gorzkowice. Miejsca za podium zajmowali Antoni Wiliński z LKS „Omega” Kleszczów, Mikołaj Zajda z Moszczenicy, Igor Grzegorek z bełchatowskiego klubu i Andrzej Marczak z ULKS Moszczenica.

W skrzatkach zarejestrowano tylko jedną zawodniczkę, która automatycznie zajęła 1. miejsce, czyli Klaudię Gramsz z Moszczenicy. Wśród skrzatów toczyła się walka pomiędzy Tomaszem Kasprzakiem a Szymonem Trzepańskim z LKS „Stomil” Bełchatów. Lepszy był ten pierwszy.

Jeśli chodzi o najmłodszą grupę, to wśród skrzatów z roczników 2014-2015 znalazło się trzech przedstawicieli. Najlepszy był Miłosz Zajda z ULKS Moszczenica, który wyprzedził dwóch reprezentantów LKS „Stomil” Bełchatów drugiego Mateusza Kasprzaka i trzeciego Jakuba Kasprzaka.

Najlepsi otrzymali puchary, bony zakupowe i nagrody rzeczowe, a ponadto każdy uczestnik turnieju dostał dyplom i słodki poczęstunek. W oficjalnym rozpoczęciu i zakończeniu zawodów, a także we wręczeniu nagród wzięli udział: Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Pan Łukasz Politański, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pan Paweł Woźniak, Prezes LKS „Stomil” Bełchatów Pan Tadeusz Rozpara oraz wieloletni działacz w sekcji tenisa stołowego i trener Pan Tadeusz Książczyk.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

Na zdjęciu widoczne zawodniczki z dyplomami i pucharami oraz od lewej strony: Prezes LKS "Stomil" Bełchatów Tadeusz Rozpara, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Łukasz Politański i Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak
Każdy uczestnik turnieju otrzymał od oficjeli gratulacje oraz nagrody
Na zdjęciu widoczni uczestnicy Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka oraz od lewej strony: Prezes LKS "Stomil" Bełchatów Tadeusz Rozpara, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Łukasz Politański i Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak
Po oficjalnym zakończeniu Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka był czas na pamiątkowe zdjęcie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *