Podwodne Mistrzostwa Polski

Nasza jednostka jest partnerem IV Mistrzostw Polski w Hokeju Podwodnym „Aquattack 2017”, które zostaną rozegrane w nadchodzący weekend na basenie przy Sport Hotelu (ul. 1 Maja 63). Bełchatów po raz trzeci będzie gospodarzem najważniejszej krajowej imprezy w tym sporcie.

Pierwsze mistrzostwa kraju w hokeju podwodnym zostały rozegrane w 2014 r. w Kościerzynie, z którego bełchatowska reprezentacja wróciła z okazałym pucharem i tytułem wicemistrza Polski. Rok wcześniej w Bełchatowie miał miejsce pierwszy ogólnopolski turniej „Aquattack”, który w 2015 r. miał już rangę Mistrzostw Polski.

Dziś „Aquattack” nie utracił swego prestiżu, dzięki czemu siedem drużyn w sobotę rozpocznie rywalizację o tytuł najlepszej drużyny kraju. Poza gospodarzami – Aquariusem – do centralnej Polski przyjadą zespoły z Trzebnicy (obrońcy tytułu), Wrocławia, Poznania, Ostrzeszowa, Olsztyna i Gdańska. Ich rywalizacja potrwa dwa dni, a rozpocznie się w sobotę o godz. 8. Ostatnie spotkanie przewidziano w niedzielę ok. godz. 12:40. – Hokej podwodny to sport, który trzeba poczuć aby polubić. Najlepiej wejść do wody, zobaczyć jak pływa się z maską. Stąd też otwarta formuła naszych treningów, gdzie każdy może przyjść, otrzymać od nas sprzęt i samodzielnie spróbować tego sportu – opowiada Jacek Janus z bełchatowskiego Aquariusa.

Mistrzostwa rozegrane będą w systemie „każdy z każdym”. Na tej podstawie zostaną przyznane punkty poszczególnym drużynom. Za zwycięstwo w meczu drużyna zdobędzie 2 punkty, za remis punkt. Każdy mecz trwać będzie 20 minut (2 x 10 min). – Jest to pierwszy raz, kiedy grać będziemy tak długie mecze. Tym samym powoli wchodzimy na wyższy poziom naszej przygody z tym sportem – cieszy się Janus.

Dla kibiców, którzy w sobotę i niedzielę odwiedzą basen przy Sport Hotelu będą dostępne trybuny i ustawiony zostanie telewizor, na którym na bieżąco będzie wyświetlany sygnał z kamer zamieszczonych pod wodą. – Z góry fajnie widać moment rozpoczęcia gry, kiedy po obu stronach basenu swoje miejsce zajmuje sześciu graczy i w chwili startu płyną oni do krążka, jest dużo chlapania, a po chwili cisza. Wszyscy walczą już pod wodą – kończy gospodarz weekendowego turnieju.

Plakat promujący IV Mistrzostwa Polski w Hokeju Podwodnym:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *