tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Podwójny sukces lidera Grand Prix

Przerwa wakacyjna czeka teraz uczestników cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Ostatni turniej przed pauzą to podwójny sukces powracającego po kontuzji Piotra Radziejewskiego, który objął prowadzenie w klasyfikacji GP kat. OPEN.

Radziejewski nie miał sobie równych w finale gry pojedynczej, gdzie przyszło mu zagrać z Grzegorzem Toboła. Pierwszy set to zacięta walka i triumf „Radzieja” 7/5. Druga odsłona to już dominacja nowego lidera klasyfikacji i zwycięstwo bez straty gema (6/0). Być może wpływ na to miał fakt, że Toboła wcześniej rozegrał długi, trzysetowy półfinał z Mariuszem Strojkowskim (4/6 6/2 10/7).

W kat. 50+ do gry przystąpiło sześciu zawodników, którzy w pierwszej fazie zagrali w dwóch grupach, a dwaj najlepsi awansowali do półfinałów. Tam cel w postaci obecności w finale osiągnęli dwaj najlepsi tenisiści tej kategorii – Zbigniew Maruszak i Zbigniew Jasiński. Pierwszy set to wiktoria Jasińskiego 6/2, a w drugim przy stanie 4/1 przeciwnik skreczował. Jednak w klasyfikacji generalnej Maruszak utrzymał prowadzenie.

Turniej gry podwójnej to końcowy sukces pary Radziejewski – Krzysztof Drzewosz. W półfinale ten duet wspólnie z Robertem Jaszczukiem i Tobołą stworzyli ciekawe i emocjonujące widowisko, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy seta (7/5 6/7 10/6). W finale Radziejewski/Drzewosz już bez większych problemów odprawili parę Maruszak/Jasiński 6/2 6/2.

Czwarty turniej Grand Prix zaplanowano na pierwszy weekend września, zaś dwa tygodnie później kalendarz cyklu „Grand Prix” przewiduje rozegranie Turnieju Masters. Dedykowana podstrona cyklu TUTAJ.

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image