Polska pewnie pokonuje Ukrainę

Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 wygrała 4:1 (3:0) z Ukrainą na początek swojego występu w UEFA Development Tournament. Większość bramek biało-czerwone zdobyły jeszcze w pierwszej połowie piątkowego meczu, który został rozegrany na Stadionie Miejskim.

Bardzo szybki, żywy mecz oglądali od początku kibice zgromadzeni w piątkowy wieczór na stadionie w Bełchatowie. Już w pierwszej minucie Alexis Legowski trafiła w słupek, a siedem minut później wynik otworzyła strzałem głową Klaudia Homa. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Kinga Kozak, która skrupulatnie wykorzystała błędy przeciwniczek.

Druga połowa prowadzona była już w wolniejszym tempie, a oba zespoły częściej grały piłką w środkowej strefie boiska. Dopiero na finiszu spotkania kibice oglądali jeszcze dwie bramki. Najpierw honorowego gola dla Ukrainek zdobyła Daria Tsikach, a wynik meczu w doliczonym czasie gry po ładnej indywidualnej akcji ustaliła Patrycja Biegun.

Było to pierwsze spotkanie nowo powołanej grupy U-16. Miejmy nadzieję, że dla tych dziewcząt to początek ładnej przygody z futbolem. Uważam, że bardzo dobrze funkcjonowałyśmy dziś w pierwszej połowie meczu. Wszystkie nasze przedmeczowe plany zostały zrealizowane i przełożone na efekt bramkowy – cieszyła się po meczu Nina Patalon, opiekun reprezentacji. – Bardzo dziękujemy kibicom, którzy przyszli dzisiaj na stadion i wspierali nas w tym meczu. To dla tych dziewczyn było bardzo miłe. Myślę, że granie na takich obiektach to też swego rodzaju wyróżnienie. Nie oszukujmy się, my też chcemy wychodzić na stadiony – kończy.

Był to pierwszy mecz reprezentacji Polski w turnieju UEFA Development, który w dniach 7-11 kwietnia rozegrany zostanie na boiskach województwa łódzkiego. W niedzielę na Stadionie Miejskim w Bełchatowie oglądać będziemy reprezentacje Słowacji i Ukrainy (godz. 15), a w Aleksandrowie Łódzkim Polki zmierzą się z Norwegią. 11 kwietnia ostatnie spotkania zawodów odbędą się w Łodzi, na stadionach tamtejszego ŁKS i Widzewaa.

Polska – Ukraina 4:1 (3:0)
1:0 – Klaudia Homa (8 min.)
2:0 – Kinga Kozak (14 min.)
3:0 – Kinga Kozak (25 min.)
3:1 – Daria Tsikach (78 min.)
4:1 – Patrycja Biegun (80 min.)

Polska: Kaźmierczak – Buszewska (67’ Rekus), Radochońska (40’ Iwaśko), Homa (67’ Czarny-Bojanowicz), Piechocka, Cichy, Kozak (40’ Biegun), Olszewska (40’ Basta), Legowski (57’ Hałatek), Rekus, Silny

Ukraina: Kryshyshyn (40’ Valchuk) – Lukach, Mazhara, Bilokur, Yanchuk (40’ Melnyk), Mospan (57’ Muliarets), Godunko (57’ Tsikach), Kotiash (68’ Lavruk), Kryvytska (68’ Savruk), Anatasiia, Kvach (40’ Pivovar)

Żółte kartki: Homa, Silny (obie Polska)

Sędzia główny: Sylwia Biernat (KS Małopolska)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024