Polska zagra na Stadionie Miejskim

Reprezentacja Polski do lat 19 rozegra mecz towarzyski na Stadionie Miejskim w Bełchatowie. Rywalem biało-czerwonych 11 października br. o godz. 15:00 będą rówieśnicy z Macedonii. Wstęp na to widowisko będzie bezpłatny.

Cieszę się, że po czterech latach przerwy ponownie będziemy gościć w naszym mieście młodzieżową reprezentację Polski. Wówczas na Stadionie Miejskim kadra U-18 zagrała z Finlandią i wygrała 2:0 – przypomina Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Zaufanie, którym po raz kolejny obdarza nas PZPN to konsekwencja dobrej organizacji wcześniejszych wydarzeń. Przypomnijmy, że od momentu powstania jednostki Bełchatów gościł międzynarodowy turniej UEFA Development, kadrę narodową w futsalu oraz pojedynek o futsalowy Superpuchar Polski. Do tego na naszych obiektach rozpoczął się kurs trenerski PZPN, więc wizyta kadry U-19 to następny rozdział tej pozytywnej współpracy – wyjaśnia Szymczyk.

Spotkanie z Macedonią będzie dla Dariusza Gęsiora kolejnym etapem pracy z tą kadrą, w której grają m.in. piłkarze hiszpańskiego Atletico Madryt, angielskiego Leicester City, belgijskiego Anderlechtu Bruksela oraz włoskiego Hellasu Verona. Na początku września ta reprezentacja rozegrała towarzyski dwumecz ze Szkocją (4:3, 1:3).

Kibice na mecz w Bełchatowie wejdą za darmo, a do ich dyspozycji będą dwie trybuny – zachodnia (wejście od ul. 1 Maja) oraz północna (wejście od ul. Sportowej). – Wszystkich bełchatowian i nie tylko, zapraszamy do udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i kibicowania polskiej reprezentacji. Dla tych młodych piłkarzy występ w koszulce z orłem na piersi to zapewne wielkie wyróżnienie, a nasz doping niech pomoże im w odniesieniu sportowego sukcesu – kończy dyrektor MCS.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *