Poszukiwany „zajączek” na „Piętnastkę”

„Bełchatowska Piętnastka” zagości na ulicach Bełchatowa już po raz 21. Pośród zgłoszonych biegaczy często są osoby, które start w niej traktują jako okazję od uzyskania wymarzonego czasu. Chcąc im w tym pomóc ogłaszamy rekrutację pacemakerów na „Piętnastkę”.

Pacemaker, inaczej „zając” lub „balonik”, to osoba pełniąca bardzo ważną rolę na trasie. Taki biegacz nadaje tempo zawodów, prowadząc grupę zawodników do mety w określonym wcześniej czasie. Organizatorzy „Piętnastki” poszukują „zająców” na pięć czasów – 1:05:00, 1:10:00, 1:15:00, 1:20:00, 1:25:00.

Rola „zająca” wbrew pozorom nie jest łatwa, ponieważ taki biegacz musi mieć doświadczenie na długich dystansach, a do tego móc je przebiec w określonym wcześniej czasie i tempie. Do tego może się okazać, że poza skupianiem się na sobie, przyjdzie im podać pomocną dłoń oraz motywować do dalszego wysiłku – wyjaśnia Artur Morawiec, prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

Dobrze byłoby gdyby pacemaker biegł już wcześniej w „Piętnastce”, ponieważ wiedza o trasie, o jej profilu czy nawet o rozmieszczeniu punktów nawadniających jest niezwykle cenna. Jestem przekonany, że za pomoc w osiągnięciu „życiówki” taki „zajączek” usłyszy wiele miłych słów – przekonuje Morawiec.

Wybrani pacemakerzy zostaną zwolnieni z opłaty startowej, a kandydatów prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mailowy ( pietnastka@mcs.belchatow.pl ) do 12 listopada (niedziela) godz. 15:00, w temacie wpisując „Pacemaker Piętnastki, czas … ”

W treści e-maila prosimy podać:
– Imię i nazwisko,
– Propozycję grupy czasowej,
– Listę ukończonych biegów w tym czasie na podobnym dystansie oraz czas ostatniego startu,

Uwaga! Zgłoszenie niekompletne nie będą rozpatrywane.

O wynikach rekrutacji poinformujemy drogą mailową, a od decyzji organizatora nie będzie odwołania. Pacemakerzy zostaną oficjalnie oznakowani za pomocą specjalnych koszulek technicznych oraz balonów napełnionych helem z zapisanymi czasami. Organizator zastrzega sobie możliwość wyboru jednego pacemakera na konkretny czas z puli zgłoszeń, jeżeli na jedno miejsce wpłynie większa liczba zgłoszeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *