Poznaliśmy tenisowych mastersów

Piotr Radziejewski i Zbigniew Maruszak triumfatorami Turnieju Masters cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Ten sam duet zwyciężył również w klasyfikacji końcowej całych zawodów w swoich kategoriach wiekowych.

W miniony weekend na Miejskich Kortach Tenisowych oglądaliśmy ośmiu najlepszych zawodników cyklu Grand Prix w kategoriach OPEN i 50+. Obecność tych tenisistów była zapewnieniem wysokiego poziomu rywalizacji, w którą z powodzeniem włączyli się również młodzi mieszkańcy Bełchatowa.

W finale kat. OPEN Radziejewski pokonał 6:3 6:3 18-letniego Franka Stępnia, który w półfinale ograł Grzegorza Puźniaka, a w cyklu GP zajął siódmą lokatę. 15-letni Puźniak to czwarta rakieta klasyfikacji końcowej, który Mastersa zakończył na podium pokonując po emocjonującym spotkaniu Adama Szewczyka 6:1, 3:6 i 6:2.

Obaj moim zdaniem są wśród najlepszych tenisistów Bełchatowa, a moje spotkania z nimi często należą do wyrównanych. Turniej Masters mogę uznać za udany, prezentowany poziom graczy mógł się podobać, a triumf w tym turnieju i całych zawodach jest dla mnie udowodnieniem równego poziomu gry – mówi Piotr Radziejewski, który w niedzielę świętował po raz drugi.

Podobnie sytuacja miała się ze Zbigniewem Maruszakiem, który po sukcesie w klasyfikacji generalnej, zwyciężył w Turnieju Masters. W pięciu rozegranych spotkaniach nie przegrał żadnego seta, choć starało się o to aż pięciu graczy. W półfinale pokonał Krzysztofa Drzewosza (6:1 6:1), a w finale Edwina Misztala 6:0 6:3. Miejsce trzecie dla Drzewosza po sukcesie w starciu ze Zbigniewem Krysiakiem (6:2 7:6).

W cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym” w dwóch kategoriach indywidualnych uczestniczyło 44 zawodników i zawodniczek, ponieważ w kat. OPEN w ostatnim turnieju zagrała Joanna Witkowska. Radziejewski wyprzedził drugiego Piotra Jarosa o 165 punktów, a Maruszak Drzewosza o 60 „oczek”. Podium w OPEN uzupełnił Kamil Matacz, a w kat. 50+ Dariusz Zatorski.

Organizatorami całego cyklu tenisowego Grand Prix Bełchatowa byli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”. Komplet wyników oraz klasyfikacje końcowe dostępne są w dedykowanej zakładce „Grand Prix” w górnym menu.