Nadszedł czas na bełchatowskie zmagania Szkolnej Ligi Rugby Tag. Najlepsi pojadą na turniej półfinałowy do Łodzi

Już po raz jedenasty w Bełchatowie zostanie rozegrany lokalny turniej w ramach Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Rugby TAG. Wiosenne zmagania uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Bełchatów, gminy Bełchatów i całego powiatu bełchatowskiego odbędą się w środę, 18 maja o godzinie 9:00 na boisku treningowym nr 1 ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ulicy 1 Maja 61.

Najlepsi pojadą do stolicy województwa łódzkiego, aby tam zagrać w turnieju półfinałowym

Celem organizacji Bełchatowskiej Szkolnej Ligi Rugby Tag jest popularyzacja tej dyscypliny sportu, aktywizacja dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych, prowadzenie aktywnego i sportowego stylu życia, popularyzacja zasad fair play, oraz promocja Miasta Bełchatowa.

Rozgrywki te adresowane są do uczniów szkół podstawowych z terenu Bełchatowa, gminy Bełchatów i całego terenu powiatu bełchatowskiego. Każda z placówek szkolnych może wystawić maksymalnie po trzy zespoły reprezentujące klasę IV, V i VI. Uczestnictwo w tym turnieju jest całkowicie bezpłatne. Każda drużyna musi składać się z nie więcej niż 8 zawodników, spośród których 2 to dziewczęta. Z kolei na boisku rywalizacja toczy się w 5-osobowych składach i zawsze w każdej ekipie musi znajdować się minimum 1 zawodniczka.

W każdej drużynie znajduje się równa liczba grających w danej chwili. Przed każdym spotkaniem zespoły mogą ustalić ilość zmian, a zmieniony gracz może wrócić na boisko w każdym momencie rywalizacji. Roszady mogą mieć miejsce tylko w przypadku przerwy w grze, czyli tzw. „martwej piłki” lub w czasie zmiany stron między pierwszą i drugą połową meczu zawsze za wiedzą sędziego. Nad rywalizacją będą czuwać sędziowie oraz obsługa techniczna zawodów.

Kategorie, w których będą się toczyć zmagania, to klasy IV (rocznik 2011 i młodsi), klasy V (rocznik 2010 i młodsi), a także klasy VI (rocznik 2009 i młodsi). Zmagania są prowadzone na zasadach gry w Rugby TAG według Polskiego Związku Rugby. Za wygraną przysługują 3 punkty, za remis 2 punkty, za przegraną 1 punkt, a za walkower przegrany nie zdobywa oczek, a wygrany otrzymuje aż 4.

Gra jest prowadzona w kategorii poszczególnych klas systemem każdy z każdym. Obowiązuje klasyfikacja generalna, gdzie z każdej kategorii wiekowej do turnieju półfinałowego Szkolnej Ligi Rugby Tag rozgrywanego później w Łodzi awansują po dwie najlepsze drużyny. O kolejności zespołów w generalnej klasyfikacji w przypadku zdobycia równej liczby oczek decydują tzw. „małe punkty” (przyłożenia), a gdy nadal nie można rozstrzygnąć kolejności, potrzebny jest dodatkowy mecz pomiędzy zainteresowanymi.

Szkolne drużyny przed przystąpieniem do turnieju są zobowiązane do przedstawienia w biurze zawodów listy zgłoszeniowej. Każdy uczestnik musi ze sobą posiadać zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w rozgrywkach, oraz sprzęt sportowy umożliwiający grę na boiskach, czyli obuwie sportowe, koszulkę i spodenki. Wymaga się również posiadania legitymacji szkolnej w celu ewentualnej weryfikacji danych. W miarę możliwości wszyscy zawodnicy powinni posiadać jednolite stroje i być pod nadzorem opiekuna grupy

Organizatorami Bełchatowskiej Szkolnej Ligi Rugby TAG są: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, a także Klub Sportowy Rugby Club Bełchatów.

REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIOWA
ZASADY I PRZEPISY GRY W RUGBY TAG

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *