Przed nami Sportowa Noc Muzeów 2022. Na mieszkańców czekać będzie wiele ciekawych atrakcji

Już w najbliższy weekend, a dokładnie w sobotę, 14 maja w naszym mieście odbędzie się Noc Muzeów. Mieszkańcy będą mogli zwiedzać Muzeum Regionalne przy ulicy Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie w godzinach 18:00 – 23:00. Tegoroczna edycja tego wydarzenia będzie miała tematykę sportową, a przy tej okoliczności swoje atrakcje przygotowało również Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Oficjalnym rozpoczęciem Sportowej Nocy Muzeów będzie finisaż wystawy pn. „Wspomnienie o Janie Krawczyku w 60. rocznicę utworzenia sekcji kolarskiej LKS Bełchatów”, która jest przez cały czas dostępna dla mieszkańców od drugiej połowy marca aż do teraz. W galerii Muzeum Regionalnego w Bełchatowie na pierwszym piętrze znajdują się liczne historyczne fotografie, medale, puchary, statuetki, proporczyki, stroje, a także sprzęt kolarski. Ekspozycja ta została zorganizowana w 60. rocznicę utworzenia sekcji kolarskiej Ludowego Klubu Sportowego „Stomil” Bełchatów. Dzięki tej wystawie osoby związane z bełchatowskim kolarstwem i nie tylko mogą przypomnieć sobie chwile radości, jakie dawały im występy Jana Krawczyka, ale też mogli zapoznać się z bogatą historią i tradycją całej sekcji kolarskiej bełchatowskiego klubu.

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie przygotowało dla mieszkańców rodzinną grę terenową, która będzie przeprowadzona na terenie Parku Olszewskich. Każda rodzina biorąca udział w rozgrywce otrzyma mapę, w której będą znajdować się wytyczne do poszczególnych zadań, a te będą czekać w wyznaczonych punktach pomiędzy parkowymi alejkami. Na finiszu rodzinnej gry terenowej będą czekać pamiątkowe i historyczne medale z imprez sportowych organizowanych na terenie Bełchatowa w ostatnich latach oraz nagrody dla całych rodzin. Na muzealnym dziedzińcu dla najmłodszych będzie przygotowane mini boisko do gry w piłkę nożną.

Na świeżym powietrzu odbędzie się też turniej strzelecki, który przeprowadzi Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” Bełchatów. Ponadto o godzinie 19:00 pokaz gry i lekcję tenisa stołowego przeprowadzi sekcja Ludowego Klubu Sportowego „Stomil” Bełchatów, a Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów przeprowadzi pokaz prawidłowego i zdrowego chodzenia.

Ponadto wewnątrz budynku oprócz głównej wystawy będzie można obejrzeć historyczną prezentację złożoną ze zdjęć, a także historyczne elementy związane z organizacją imprez sportowych na terenie Bełchatowa w poprzednich latach.

Do udziału w Sportowej Nocy Muzeów 2022 zachęca Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Mariola Czechowska oraz Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie Pan Marek Tokarek.

plakat przedstawiający harmonogram Sportowej Nocy Muzeów 2022

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *