na zdjęciu widoczny finalista Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach

Przemysław Bonio zwycięzcą Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach na Miejskich Kortach Tenisowych. Miejsce na podium zajął Krzysztof Brezyna

W dniach 13-14 sierpnia 2022 roku na Miejskich Kortach Tenisowych w Bełchatowie mieszczących się na ulicy Edwardów 8 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie odbył się trzeci etap Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach. Trzecie miejsce w tych zmaganiach zajął bełchatowski stypendysta Krzysztof Brezyna reprezentujący barwy Fundacji Akademia GKS Bełchatów, która była głównym organizatorem tego wydarzenia.

Rozgrywki rozpoczęły się w sobotni poranek, punktualnie o godzinie 10:00. Do rywalizacji łącznie przystąpiło 15 graczy. Mecze były rozgrywane systemem pucharowym, zawodnicy odpadający automatycznie trafiali do gry w Turnieju Pocieszenia, a zwycięzcy poszczególnych pojedynków przechodzili w drabince turniejowej do ćwierćfinałów rozgrywek Turnieju Głównego.

I właśnie na tym poziomie spotkali się Jakub Kuciński z Jerzym Kulikiem, Andrzej Stróżyński z Lechem Jabłońskim, Przemysław Bonio z Szymonem Nowickim oraz Krzysztof Brezyna z Przemysławem Hebiszem.

Wyniki 1/4 Turnieju Głównego:

Jakub Kuciński – Jerzy Kulik 2:0 (6/0 6/0 – def.)

Andrzej Stróżyński – Lech Jabłoński 2:0 (6/1, 6/0)

Przemysław Bonio – Szymon Nowicki 2:0 (6/2, 6/0)

Krzysztof Brezyna – Przemysław Hebisz 2:0 (4:1, ret.)

Zgodnie z drabiną Turnieju Głównego w półfinale Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach Andrzej Stróżyński spotkał się z Jakubem Kucińskim, a Przemysław Bonio trafił na bełchatowianina Krzysztofa Brezynę.

Wyniki 1/2 Turnieju Głównego:

Andrzej Stróżyński – Jakub Kuciński 2:1 (3/6, 6/4, 10/7)

Przemysław Bonio – Krzysztof Brezyna 2:0 (6/2, 6/3)

Finałto emocjonujący pojedynek pomiędzy Przemysławem Bonio z klubu Stowarzyszenie Integracyjne Klub Tenisa Płock a Andrzejem Stróżyńskim z klubu DSSN Aktywni Wrocław. Wygrał pierwszy z nich po tie-breaku 2:1 (6/2, 3/6, 10/5).Mecz o 3. miejsce nie był rozgrywany, a więc ex aequo na podium znalazł się Jakub Kuciński z klubu DSSN Aktywni Wrocław wraz z Krzysztofem Brezyną, zawodnikiem Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

Turniej pocieszenia wygrał Stefan Dobaczewski ze Stowarzyszenia Integracyjnego Klub Tenisa Płock, który pokonał w finałowym starciu 2:0 (6/2, 6/2) zawodnika reprezentującego również ten sam klub Cezarego Chmurę.

Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ.

Organizatorem trzeciego etapu Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach na Miejskich Kortach Tenisowych była Fundacja Akademia GKS Bełchatów, współorganizatorami Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerami: Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.