zdjęcie przedstawia siatkę na tle Miejskich Kortów Tenisowych w Bełchatowie

Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia na Miejskich Kortach Tenisowych

Dzięki współpracy z Fundacją Akademia GKS Bełchatów w najbliższy weekend 13-14 sierpnia 2022 roku na Miejskich Kortach Tenisowych przy ulicy Edwardów 8 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie rozegrany zostanie Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach. Będzie to dobra okazja, aby na żywo obserwować czołówkę osób niepełnosprawnych z całej Polski uprawiającą tę dyscyplinę sportową, która sprawdzi swoją formę w bezpośredniej rywalizacji i powalczy o najwyższe cele.

Do udziału w tych zmaganiach zgłosiło się 15 uczestników. Są to w głównej mierze reprezentanci Polski, którzy regularnie występują w narodowej kadrze i pochodzą z takich miejscowości jak: Wrocław, Poznań, Płock, czy Leszno. W gronie zawodników nie zabraknie oczywiście Krzysztofa Brezyny reprezentującego nasze miasto oraz Fundację Akademia GKS Bełchatów. Utytułowany tenisista i miejski stypendysta zapowiada oczywiście walkę o końcowe zwycięstwo.

W sobotę, 13 sierpnia o godzinie 10:00 zaplanowane jest rozpoczęcie turnieju głównego, a pięć godzin później ruszy turniej pocieszenia. Zakończenie sobotnich rozgrywek przewidziano około godziny 18:00. Natomiast w niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 10:00 rozpoczną się mecze finałowe, a o godzinie 12:00 odbędą się finały.

Głównym organizatorem Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach jest Fundacja Akademia GKS Bełchatów, współorganizatorami są: Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem jest Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK

KALENDARZ WYDARZEŃ

grafika promująca imprezę sportową pn.: "Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024