Radosny turniej integracyjny

Od ośmiu lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Bełchatowie organizuje z myślą o osobach najmniej sprawnych Bełchatowski Turniej Integracyjny „Wygrajmy razem”. Umożliwia on rokrocznie współzawodnictwo osobom niepełnosprawnym oraz starszym, ale.. nie wyłania zwycięzców.

Do zawodów przystąpiło dziesięć drużyn, to o dwie więcej niż w roku ubiegłym. Wśród nich były m.in. Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3, Szkoły Podstawowe nr 1 i 13, Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży o Niepełnej Sprawności Ruchowej oraz nowo powstały Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Były także radosne wolontariuszki z I LO w Bełchatowie.

Tego dnia nie było wygranych, ale i przegranych, ponieważ takie są założenia tego turnieju. Przybyli sportowcy zanim jednak rozpoczęli zmagania ze specjalnymi konkurencjami, musieli się odpowiednio rozgrzać. Zadbały o to profesjonalistki, które w tanecznych rytmach pobudziły wszystkie grupy, po czym można było m.in. przebyć „chrzest bojowy” (nazwa konkurencji), zagrać w „hokejowej ekstralidze”, przez chwilę „być jak Gortat” i na koniec pobiec w „sztafecie na piątkę”.

Na koniec każda z przybyłych drużyn odebrała okazałe puchary, dyplomy i wyjątkowe prezenty. – Od 18 lat działa nasz WTZ, a od 8 lat organizujemy te zawody. Mam nadzieję, że za rok ponownie dane nam będzie spotkać się tutaj w tej wyjątkowej hali – powiedziała na koniec zawodów Zofia Ligocka, prezes TPD O/Pow. w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *