Grafika przedstawia jedną ze ścian poszycia namiotowego wewnątrz Lodowiska Miejskiego z napisem Bełchatów Tylko dobre re:akcje, a także widać bandy dookoła płyty rolkowiska oraz płytę po renowacji

Rolkowisko dostępne od 1 czerwca

Już od wtorku, 1 czerwca od godz. 9:00 będzie można korzystać z rolkowiska, które zostało utworzone w ramach pierwszego etapu modernizacji na terenie Lodowiska Miejskiego przy ulicy Edwardów 6 w Bełchatowie.

Na Lodowisku Miejskim można jeździć na rolkach i wrotkach

Rolkowisko będzie otwarte w tych samych godzinach co Miejskie Korty Tenisowe, które zostały dopuszczone do użytku nieco ponad 2 tygodnie temu, a więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w materiale pt. „Otwarcie Miejskich Kortów Tenisowych”.

Od poniedziałku do piątku rolkowisko będzie dostępne od godz. 9:00 do 21:00, a w weekendy w godz. 8:00 – 16:00. TUTAJ można zapoznać się z harmonogramem funkcjonowania Lodowiska Miejskiego, który będzie obowiązywał również przy korzystaniu z rolkowiska. Bilety będą sprzedawane tylko i wyłącznie w czasie półgodzinnych przerw technicznych.

Ceny za korzystanie z rolkowiska będą takie same jak na Lodowisku Miejskiem i można się z nimi zapoznać TUTAJ.

Przypomnijmy, że rolkowisko powstało dzięki zajęciu 3. miejsca w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Projekt twardy pn. „„Przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim” był możliwy do realizacji dzięki staraniom mieszkańców i władz miasta, a także dzięki temu, że projekty z pierwszych dwóch miejsc nie wyczerpały w pełni przeznaczonych pieniędzy na ich realizację.

W ramach tego projektu na terenie Lodowiska Miejskiego powstało nowe bezdylatacyjne podłoże betonowe wykonane jednoetapową płytą mroźni, doszło do modernizacji orurowania, które służy do mrożenia lodowiska, a także wstawiono nowe, wyższe bandy posiadające zabezpieczenia w formie siatek – krążkochwytów i przegród z plexi.

Inwestycja w ramach pierwszego etapu modernizacji Lodowiska Miejskiego kosztowała ponad 600 tysięcy złotych.

Wstępnie rolkowisko miało być dostępne już w kwietniu, ale w związku z panującymi wówczas obostrzeniami i trwającymi na obiekcie pracami użytkowanie jest możliwe od wtorku, 1 czerwca. Rolkowisko ma być otwarte w sezonie letnim.

Na ten moment sytuacja epidemiologiczna do soboty, 5 czerwca pozwala na obłożenie 50% obiektu, a więc na terenie Lodowiska Miejskiego może przebywać jednocześnie maksymalnie 25 osób.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *