Rozpoczynamy sezon zimowy

W sobotę 3 listopada o godz. 9:00 Lodowisko Miejskie rozpocznie kolejny sezon funkcjonowania. Zamrażanie miejskiej ślizgawki już się zakończyło, prace porządkowe w obiekcie i wokół niego dobiegły końca, dzięki czemu można oddać obiekt do dyspozycji spragnionych zimowych wrażeń.

Przygotowanie płyty lodowiska obejmowało m.in. regularne zraszanie wodą i polewanie oraz ponowne namalowanie akcentów miejskich, które wyznaczają zarazem plac gry w hokeja na lodzie. Tworzenie tafli lodowej na naszym lodowisku trwa od 7 do 10 dni, zależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz hali. Godziny otwarcia nie ulegają zmianie, w wyniku czego lodowisko będzie czynne w godz. 9-21, od poniedziałku do niedzieli. Wejścia na tafle odbywać się będą co półtorej godziny, ostatnie o 19:30. Wzorem lat poprzednich, w godzinach dopołudniowych z lodowiska będą także korzystać uczniowie bełchatowskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Zachowane zostają ceny biletów obowiązujące w latach wcześniejszych. Jednorazowe wejście dla dzieci, młodzieży i studentów (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) kosztuje 2 zł, dla osób dorosłych 5 zł. Czynna będzie także wypożyczalnia łyżew, która umożliwi użyczenie sprzętu w cenie 5 zł/h. Do wyboru gości lodowiska będą łyżwy figurowe i hokejowe w różnych rozmiarach oraz bardzo istotny w kontekście bezpieczeństwa kask. Jednorazowe wejście na miejską ślizgawkę trwa 60 minut.

Obowiązujący harmonogram lodowiska uwzględniający wejścia szkół i wynajęcia będzie publikowany w zakładce „Harmonogram” (w sekcji Lodowisko Miejskie). Rezerwacji lodowiska można dokonywać od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerem telefonu (44) 737 81 29.

W związku z działalnością klubów informujemy o wyłączeniu tafli w:

  • poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30 – zajęcia hokejowe UKS „Niedźwiadek”
  • wtorki i czwartki w godz. 19.30 – 21.00 – zajęcia hokejowe Towarzystwa „Niedźwiedź”
  • soboty (począwszy od 10.11.2018 r.) w godz. 12.00 – 14.30 oraz niedziele (od 11.11.2018 r.) 10.30 – 13.00 – zajęcia Stowarzyszenia „Zima”

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *