Sławomir Szmal przyjedzie do Bełchatowa w ramach projektu „Włącz Aktywność”. Spotkanie odbędzie się 30 listopada w Hali Energia

Utytułowany, były już reprezentant Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal zawita do Bełchatowa już w najbliższą środę, 30 listopada w ramach projektu „Włącz Aktywność”. Najlepszy bramkarz w historii polskiego szczypiorniaka spotka się z mieszkańcami naszego miasta, a dokładniej z młodzieżą, którą już teraz zachęcamy do udziału. Rozpoczynamy o godzinie 10:00 w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Do udziału zaprasza Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

„Włącz Aktywność”, to projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki nieprzerwanie od 2017 roku. Przez ostatnich 5 lat projekt ten odwiedza coraz więcej miast w Polsce, a 30 listopada 2022 roku będzie on realizowany na terenie naszego miasta. Do włączania aktywności angażują się mistrzowie popularnych w naszym kraju dyscyplin sportowych.

Tym razem będzie to Sławomir Szmal piłkarz ręczny, który w całej swojej karierze klubowej i reprezentacyjnej występował na pozycji bramkarza. Biało-czerwone barwy reprezentował on w latach 1998 – 2018. Szmal jest rekordzistą pod względem oficjalnych meczów międzypaństwowych rozegranych w seniorskiej kadrze Polski. Ma on na koncie 298 spotkań i 3 gole. To Wicemistrz Świata z 2007 roku, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 i 2015, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w chińskim Pekinie w 2008 roku oraz w 2016 roku w brazylijskim Rio de Janeiro. Sławomir Szmal to również najlepszy piłkarz ręczny świata roku 2009, a także Laureat 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2010, w którym to zajął wysokie 6. miejsce.

Oprócz wielu sukcesów w reprezentacji Polski Szmal odnotował także wiele wspaniałych momentów w karierze klubowej. Występował on w takich klubach jak m.in.: Wisła Płock, czy Vive Tauron Kielce, a także niemieckie TuS Nettelstedt-Lübbecke i Rhein-Neckar Löwen. 5 razy zdobywał on Mistrzostwo Polski, 2 razy zdobywał Wicemistrzostwo Polski, sięgał także 5 razy po Puchar Polski, dwukrotnie zdobywał Puchar Niemiec, wywalczył brązowy medal Mistrzostw Niemiec, a także doznał smaku zwycięstwa i 2 razy stawał na trzecim stopniu podium rozgrywek Ligi Mistrzów.

– Pan Sławomir Szmal, to sportowiec, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Widząc byłego już bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej, wracają wszystkie wspomnienia związane ze świetnymi występami naszych szczypiornistów przed kilkoma laty. Kiedy udało się nam potwierdzić w stu procentach wizytę popularnego „Kasy” w Bełchatowie ucieszyliśmy się z uwagi na fakt, że będzie to fajne zakończenie roku, w którym organizowaliśmy wiele imprez sportowych w różnych dyscyplinach sportu. Takie eventy jak ten również są potrzebne, aby uświadamiać młodzież, jak ważna jest wiara w siebie i własne możliwości w drodze po marzenia.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Pierwsze edycje projektu „Włącz Aktywność”, to spotkania z siatkarkami: Małgorzatą Glinką i Dorotą Świeniewicz – Mistrzyniami Europy, czy koszykarzem Cezarym Trybańskim – pierwszym Polakiem grającym w amerykańskiej lidze NBA. Ostatnie lata to spotkania właśnie ze Sławomirem Szmalem, brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang Igorem Sikorskim, czy z lekkoatletą Dawidem Tomalą – złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio z 2020 roku w chodzie na dystansie 50 kilometrów.

Projekt „Włącz Aktywność” ze Sławomirem Szmalem ma na celu zainspirowanie młodzieży, aby podejmowali oni wyzwania w całym swoim życiu bez względu na okoliczności. Spotkanie wzbogacone jest o rozmowę z dietetykiem uświadamiającym o wartości dobrego odżywiania, a także z trenerem mentalnym. Te warsztaty mają udowodnić młodzieży, że każdy może sięgnąć po marzenia zgodnie z maksymą akcji „Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim”.

Spotkanie w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie rozpocznie się w środę, 30 listopada o godzinie 10:00 oficjalnym przywitaniem zaproszonych gości. Będzie z nami tego dnia dietetyk Martyna Kłoda – była reprezentantka Polski w siatkówce plażowej, dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski, a także srebrna medalistka Pucharu Świata w Liechtensteinie z 2018 roku. Ponadto swoją obecnością zaszczyci nas również psycholog Marcin Prus – siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski, Mistrz Świata Juniorów i MVP z Bahrajnu z 1997 roku. Gościem specjalnym będzie dobrze już znany Sławomir Szmal. Oprócz pogadanek z dietetykiem i psychologiem będzie można podziwiać koszulki, stroje reprezentacyjne, olimpijskie, a także statuetki i medale, które w swojej bogatej karierze wywalczył polski szczypiornista. Nie zabraknie także możliwości zadawania pytań zaproszonemu gościowi oraz wspólnego treningu. Na zakończenie będzie czas na TIK-TOKI, rozdanie certyfikatów, autografów, gadżetów i nagród. Będą też podziękowania i możliwość wspólnych zdjęć.

Do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu zachęcamy w szczególności dzieci i młodzież z terenu Bełchatowa, ale również wszystkich tych, którzy chcą spotkać na żywo byłego reprezentanta Polski. Do placówek szkolnych z naszego regionu wysłaliśmy odpowiednie zaproszenia, które są skierowane głównie do uczniów klas 6, 7 i 8. Tylko osoby w tym przedziale wiekowym będą mogły wziąć udział w warsztatach w ilości maksymalnie 80 osób (to grono osób może otrzymać koszulki), ale ilość słuchaczy może być dowolna, a więc zapraszamy i zachęcamy do udziału!

Organizatorami tego wydarzenia są: Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, BDB Event, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ.

FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK

KALENDARZ WYDARZEŃ

na grafice widoczne najważniejsze informacje dotyczące spotkania w ramach projektu "Włącz Aktywność" ze Sławomirem Szmalem oraz jego wizerunek podczas interwencji meczowej

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *