Spisaliśmy się na medal

Młodzi kibice GKS Bełchatów wygrali V Ogólnopolski Turniej Ośrodków „Kibice Razem”, który rozegrano na obiekcie OSiR „Wawrzkowizna”. Przez kilka godzin na boiskach przygotowanych przez pracowników Miejskiego Centrum Sportu rywalizowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z osiemnastu zespołów, z trzynastu województw.

Środowy turniej otworzył w imieniu Prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej wiceprezydent Ireneusz Owczarek. Po jego wystąpieniu przystąpiono do rywalizacji, której przez cały czas towarzyszyła słoneczna pogoda, a bardzo dobrze przygotowane boiska umożliwiały stworzenie kilkudziesięciu ciekawych widowisk sportowych. – Mamy ośrodki w całej Polsce, od Białegostoku po Szczecin, Nowy Sącz, Lublin czy Opole. Pewnie niektóre ośrodki z przyjemnością zorganizowałyby ten turniej, ale jednak położenie Bełchatowa jest doskonałe dla każdego. Niczego nam tu nie brakuje – mówi Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN.

W tegorocznej edycji turnieju finałowego wzięły udział drużyny młodzieżowe reprezentujące 17 lokalnych ośrodków „Kibice Razem”, a także zaproszona drużyna młodych kibiców z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej i Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie. Na szczególną uwagę zasługiwały dwa w pełni żeńskie drużyny – GKS Tychy i Sandecji Nowy Sącz oraz Śląska Wrocław, który wystawił zespół składający się z kilkuletnich sportowców. Ich spotkaniom momentami towarzyszył doping drużyn przeciwnych, którzy w ten sposób ukazywali swą sympatię i zacieśniali kibicowskie więzy.

W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się przedstawiciele Ośrodka „Kibice Razem” z Bełchatowa, którzy w finale pokonali Górnika Zabrze 4:3. Wcześniej mecz o brązowe medale wygrali piłkarze Motoru Lublin pokonując Arkę Gdynia 7:0. Za to piąta lokata dla Polonii Warszawa, która okazała się lepsza od Lecha Poznań. Organizatorem zawodów był Polski Związek Piłki Nożnej z upoważnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Klasyfikacja końcowa V Turnieju „Kibice Razem”:
1. KR GKS Bełchatów
2. KR Górnik Zabrze
3. KR Motor Lublin
4. KR Arka Gdynia
5. KR Polonia Warszawa
6. KR Lech Poznań
7. KR Miedź Legnica
8. KR Ruch Chorzów
9. KR Pogoń Szczecin
10. KR Jagiellonia Białystok
11. KR Korona Kielce
12. KR Lechia Gdańsk
13. Błękitni Bełchatów
14. KR Sandecja Nowy Sącz
15. Kibice Odry Opole
16. KR GKS Tychy
17. KR Stal Mielec
18. KR Śląsk Wrocław

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *