Sportowa integracja osób niepełnosprawnych

Po raz siódmy osoby niepełnosprawne oraz starsze wezmą udział w Bełchatowskim Turnieju Integracyjnym „Wygrajmy razem”. Impreza rokrocznie umożliwia tej społeczności wspólną integrację, rozwijanie więzi koleżeńskich oraz uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym.

Choć są to zawody sportowe, to nie ma tutaj ścisłej rywalizacji. Wszyscy się bawimy, wspólnie spędzamy te parę godzin. Liczy się uczestnictwo, a często te osoby nie mają miejsc, gdzie mogłyby w ten sposób spędzić swój czas. Dlatego cieszymy się, że już od paru lat mamy możliwość organizacji takiego turnieju – wyjaśnia Henryka Parchatko, dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bełchatowie.

Nasi podopieczni chcą uczestniczyć w jakichkolwiek zawodach, a nie zawsze mają ku temu szansę. Często przychodzą do nas, dopytują. Bardzo im zależy na udziale w takich zawodach, chcą się realizować na tyle, na ile mogą. Nawet przebiegnięcie kilkunastu metrów sprawiało im wielką radość – dodaje Henryka Parchatko i wyjaśnia, że organizatorom zależy aby osoby niepełnosprawne się ze sobą integrowały, a udział w turnieju to zachęta do działania, pokazania swojej siły i samozaparcia.

Wśród przewidzianych konkurencji jest m.in. bieg slalomem między pachołkami, przeturlanie się na materacu i powrót, strzały kijem do unihokeja na bramkę oraz wyścigi drużynowe. Tegoroczny turniej integracyjny odbędzie się w czwartek 19 października w hali „Energia” od godz. 9:00, a jego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Bełchatowie i TPD Warsztat Terapii Zajęciowej w Bełchatowie. Nasza jednostka jest partnerem wydarzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024