Sportowe Dni Bełchatowa

Turniej tenisa ziemnego dla dzieci „Tenis 10”, zawody „Piłka nożna łączy pokolenia” na Stadionie Miejskim oraz aktywna strefa sportowa – to propozycje Miejskiego Centrum Sportu na zbliżające się XXXVIII Dni Bełchatowa.

„Tenis 10” to zawody dla najmłodszych organizowane w całej Polsce, w których już laury zbierają młode bełchatowianki, stypendystki sportowe Miasta Bełchatowa – Nikola Niepsuj i Marta Dudek. W sobotę nasze zawodniczki będą miały okazję zagrać na Miejskich Kortach Tenisowych, które staną się miejscem zmagań w trzech kategoriach wiekowych: czerwonej (Open, 2009), pomarańczowej (chłopcy i dziewczęta, 2008) i zielonej (chłopcy i dziewczęta, 2007).

„Tenis 10” to program Polskiego Związku Tenisowego, który ma na celu ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci – tłumaczy Piotr Radziejewski, dyrektor turnieju. Wpisowe wynosi 50 zł, a jako pierwsi na korty wyjdą najmłodsi uczestnicy turnieju (zapisy do godz. 9:30, start 10). Grupa „pomarańczowa” rozpocznie grę o godz. 12 (zapisy do 11:30), a „zielona” o 13:30 (zapisy do 13). Dla najlepszych w każdej z kategorii przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe i medale, a każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy dyplom.

III turniej „Piłka nożna łączy pokolenia” organizowany w sobotę 1 lipca to zmagania ośmiu drużyn dzieci rocznika 2008 i młodszych, dla których możliwość gry na głównej płycie Stadionu Miejskiego zapewne będzie miłym przeżyciem. Współorganizatorami turnieju są przedstawiciele Stowarzyszenia Piłkarskiego „Oldboy GKS Bełchatów”. Z kolei dzień później nasza jednostka będzie obecna na błoniach Muzeum Regionalnego, gdzie zostanie przygotowana aktywna strefa sportowa. Jej główną atrakcją będą „Megapiłkarzyki”.

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image