Stadion przed remontem

239 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzyma Miasto Bełchatów na modernizację Stadionu Miejskiego i boisk treningowych, którymi administruje Miejskie Centrum Sportu.

Od początku roku nasza jednostka z najwyższą starannością administruje czterema boiskami treningowymi, które do tej pory były we władaniu GKS „Bełchatów” S.A. Codziennie korzysta z nich kilkuset mieszkańców Bełchatowa. Od 5 kwietnia br. w zarządzaniu dodatkowo jest Stadion Miejski, który oczekuje na potrzebne remonty.

Miasto otrzymało dotację w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej. Środki zostaną wykorzystane na remont dachu i pomieszczeń zaplecza sportowego na stadionie oraz wymianę ogrodzenia boisk treningowych. Fundusze zostaną wypłacone w dwóch transzach, a pierwsza z nich w wysokości 100 tys. zł zostanie przekazana jeszcze w tym roku.

Wymiany nie wymaga murawa Stadionu Miejskiego, która w rankingu Polskiego Związku Piłkarzy została oceniona najwyżej w II lidze. W badaniu wzięli udział piłkarze klubów rywalizujących w trzeciej klasie rozgrywkowej, a oceniali w skali 1-5. Murawa, z której korzystają głównie piłkarze PGE GKS Bełchatów otrzymała średnią ocen 4,47. Boisko Polonii Warszawa oceniono na 4,25, a Odry Opole 4,23. Pełny ranking na stronie PZP – LINK.

Systematyczna praca osób odpowiedzialnych za murawę przynosi wymierne efekty, a w przerwie między rundami boisko czekają jeszcze intensywniejsze zabiegi pielęgnacyjne połączone z wymianą nawierzchni w newralgicznych punktach jak np. pola bramkowe.

Greenkeeperzy odpowiedzialni za boiska Miejskiego Centrum Sportu są zaopatrzeni w nowe nawozy, które jednostka zakupuje cyklicznie celem bieżącej pielęgnacji muraw. Możliwość równomiernego ich rozsiewu ułatwia zakupiony i zmodernizowany sprzęt, a systematyczne zabiegi gwarantujące uzyskanie odpowiednich parametrów ułatwia nowa kosiarka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024