tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Startuje tenisowe Grand Prix

13 maja rozpocznie się pierwszy, dwudniowy turniej główny cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Tegoroczne zawody obejmą pięć spotkań głównych i zawody Masters Grand Prix.

Grand Prix to coroczny cykl turniejów o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa, w ramach których chętni mogą rywalizować w tenisie ziemnym, koszykówce ulicznej i siatkówce plażowej. Każda z tych propozycji cieszy się dużą popularnością, a czas ich trwania to często kilka miesięcy.

Miejskie Korty Tenisowe w sobotę będą już gotowe na przyjęcie zawodników i organizację na nich turnieju otwarcia. Obawialiśmy się, że i tym razem pogoda pokrzyżuje nam plany, ale udało się dokonać wymaganej renowacji boisk polegającej m.in. na zebraniu wierzchniej warstwy z całej powierzchni kortów, wyrównaniu większych nierówności obecnych na boiskach oraz utworzeniu nowej warstwy. Proces jej powstawania to żmudna praca, która prowadzona jest przy zachowaniu najwyższych standardów – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Turniej rozgrywany będzie w trzech kategoriach: gra pojedyncza OPEN, gra pojedyncza 50+ lat oraz gra podwójna. Szczegóły dotyczące zapisów, wysokości wpisowego oraz kalendarza turniejów znajdą Państwo w zakładce „Grand Prix” – LINK. Na weekendowy turniej otwarcia cyklu „Grand Prix” organizatorzy przygotowali nagrody dla trzech najlepszych zawodników w kategorii Open i 50+ oraz dwóch najlepszych par w grze podwójnej. Równie bogata pula nagród przewidziana jest na turniej zamknięcia i turniej Masters.

Organizatorami tenisowego Grand Prix jest Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”. Rozgrywka skierowana jest do osób uprawiających tenis ziemny na poziomie amatorskim.

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image