Startuje tenisowe Grand Prix

13 maja rozpocznie się pierwszy, dwudniowy turniej główny cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Tegoroczne zawody obejmą pięć spotkań głównych i zawody Masters Grand Prix.

Grand Prix to coroczny cykl turniejów o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa, w ramach których chętni mogą rywalizować w tenisie ziemnym, koszykówce ulicznej i siatkówce plażowej. Każda z tych propozycji cieszy się dużą popularnością, a czas ich trwania to często kilka miesięcy.

Miejskie Korty Tenisowe w sobotę będą już gotowe na przyjęcie zawodników i organizację na nich turnieju otwarcia. Obawialiśmy się, że i tym razem pogoda pokrzyżuje nam plany, ale udało się dokonać wymaganej renowacji boisk polegającej m.in. na zebraniu wierzchniej warstwy z całej powierzchni kortów, wyrównaniu większych nierówności obecnych na boiskach oraz utworzeniu nowej warstwy. Proces jej powstawania to żmudna praca, która prowadzona jest przy zachowaniu najwyższych standardów – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Turniej rozgrywany będzie w trzech kategoriach: gra pojedyncza OPEN, gra pojedyncza 50+ lat oraz gra podwójna. Szczegóły dotyczące zapisów, wysokości wpisowego oraz kalendarza turniejów znajdą Państwo w zakładce „Grand Prix” – LINK. Na weekendowy turniej otwarcia cyklu „Grand Prix” organizatorzy przygotowali nagrody dla trzech najlepszych zawodników w kategorii Open i 50+ oraz dwóch najlepszych par w grze podwójnej. Równie bogata pula nagród przewidziana jest na turniej zamknięcia i turniej Masters.

Organizatorami tenisowego Grand Prix jest Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”. Rozgrywka skierowana jest do osób uprawiających tenis ziemny na poziomie amatorskim.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *