Strzelecki Puchar Jesieni

Miasto Bełchatów i hala „Energia” będą gospodarzami Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich „Puchar Jesieni” w strzelectwie sportowym, które zarazem będą stanowić VI Rundę Pucharu Młodzików. – Chcemy w ten sposób promować miasto jako przyjazne dla sportu strzeleckiego – wyjaśnia Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Nasza hala, która na co dzień służy sportom drużynowym, tym razem będzie miejscem rywalizacji indywidualnej. W Bełchatowie zmagania rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych, w zależności od nich każdy uczestnik odda od 30 do 60 strzalów karabinem pneumatycznym i pistoletem pneumatycznym.

Zgodnie z ideą rywalizacji, pragniemy wyłonić najlepszych zawodników województwa oraz w dalszym ciągu popularyzować strzelectwo sportowe wśród młodzieży i dorosłych mieszkańców Łódzkiego – przekonuje Szymczyk. Obok naszej jednostki organizatorem sobotnich zawodów będzie Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” działająca przy Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym w Bełchatowie, której zawodnicy odnoszą sukcesy na arenie wojewódzkiej i nie tylko.

Początek rywalizacji o godz. 9, zakończenie zawodów ok. godz. 15.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *