Szkolne wspinanie z mistrzem Polski

Pierwsze medale „Mistrzostw Bełchatowa we wspinaczce na czas” zostały już rozdane. W środę na ściance wspinaczkowej w hali Energia rywalizowały szkoły podstawowe. Za tydzień uczynią to uczniowie gimnazjów. Swoim występem zachwycił sportowy stypendysta Miasta Bełchatowa, Piotr Niźnik.

Organizatorzy przygotowali dwie drogi – A i B, z którymi w dwóch biegach musieli zmierzyć się uczestnicy zawodów. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 rywalizował w kategorii klas 5-6, gdzie był bezkonkurencyjny. Na pierwsze wejście potrzebował 7,43 s, a z trasą A poradził sobie w 7,12 s! Czas uśredniony wyniósł 7,27 s.

W kategorii klas 3-4 najlepsze rezultaty uzyskali Filip Pietryniak (SP 1) i Bartek Adamczyk (SP 3). Cała trójka może również pochwalić się sukcesami na arenie krajowej, a Piotrek – mistrz Polski w wieku 9-lat – na dodatek medalami zawodów o randze europejskiej. Sportową rywalizację u dziewcząt wygrały Julia Molo (SP 8), Nikola Sztandera (SP4) i Oliwia Szymaniak (SP 8).

Dla Nikoli były to pierwsze zawody wspinaczkowe, a końcowy sukces godny uwagi. Całe podium dziewcząt w tej kategorii wiekowej to zawodniczki, które znają naszą ściankę wspinaczkową, a Julia i Oliwia również startowały w ubiegłorocznym Pucharze Młodzików i Dzieci – mówi Wojomir Gierańczyk.

W krajowych występach towarzyszyły im dodatkowo Jagoda Berencz i Julia Madejczyk (obie SP 3), które zajęły pierwsze i drugie miejsce w kategorii klas 5-6. Na najniższym miejscu na podium stanęła Martyna Wojdala (SP 5). Klasyfikację chłopców wygrał Niźnik przed Kacprem Lipertowiczem z „piątki” i Maciejem Starszukiem z „trójki”. Najlepszą reprezentację w kategorii klas 3-4 wystawiła Szkoła Podstawowa nr 3, wśród starszych uczniów była to delegacja SP nr 5.

Cieszę się, że byliśmy świadkami wyrównanej walki. Do zawodów zgłosiło się wielu dobrych wspinaczy, o czym świadczą ich wyniki. To była doskonała rywalizacja poprzez zabawę – dodaje Gierańczyk, instruktor wspinaczki sportowej. Za  tydzień – 22 marca – odbędą się miejskie mistrzostwa w kategorii gimnazjów. Organizatorami zawodów było Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”.

Klasyfikacja dziewcząt klas 3-4:

 1. Julia Molo (SP 8, śr. czasów 15,29 s)
 2. Nikola Sztandera (SP 4, 15,95 s)
 3. Oliwia Szymaniak (SP 8, 17,73 s)

Klasyfikacja chłopców klas 3-4:

 1. Filip Pietryniak (SP 1, 11,18 s)
 2. Bartek Adamczyk (SP 3, 12,56 s)
 3. Marcin Czarnecki (SP 9, 12,98 s)

Klasyfikacja dziewcząt klas 5-6:

 1. Jagoda Berencz (SP 3, 14,00 s)
 2. Julia Madejczyk (SP 3, 16,72 s)
 3. Martyna Wojdala (SP 5, 24,01 s)

Klasyfikacja chłopców klas 5-6:

 1. Piotr Niźnik (SP 5, 7,27 s)
 2. Kacper Lipertowicz (SP 5, 17,82 s)
 3. Maciej Starszuk (SP 3, 20,96 s)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024