Zdjęcie biegaczy oddalających się od fotografa

Tropem Wilczym 2020

W tym roku Bieg Tropem Wilczym zorganizowano w dniu 1 marca. Od 2011 roku właśnie tego dnia obchodzimy święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg, którego głównym organizatorem jest fundacja „Wolność i Demokracja”, staje się coraz bardziej popularny. W tym roku odbył się on w ponad 370 miejscach Polski i Świata.

W Bełchatowie tym razem na starcie stanęło blisko 200 biegaczy. Bieg miał charakter symboliczny i rekreacyjny, nie prowadzono pomiaru czasu ale mimo to miejsca na liście startowej zapełniły się zaledwie po kilku godzinach. Bieg nie jest także wliczany do cyklu – „Triada Bełchatowska”.

Nowością była również trasa, która tym razem wiodła w okolicach bełchatowskich „Ługów” i wynosiła 1963 m (dystans pochodzi od daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Niezłomnych Józefa Franczaka ps. „Lalek”)

Biuro zawodów, a także strefa startu/mety oraz catering przygotowane były na terenie Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. Dywizji Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10.

W biurze zawodów można było odebrać swój pakiet startowy przygotowany przez organizatorów, w skład którego wchodziła koszulka z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych. Wiele osób zdecydowało się wystąpić właśnie w tych symbolicznych t-shirtach. Po dotarciu na metę każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy medal, a w strefie cateringu czekał gorący żurek oraz herbata.

Gośćmi imprezy byli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych 84. Pułku Strzelców Poleskich, którzy salwą honorową wystartowali tegoroczny bieg. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wszystkich organizatorów tegoroczne wydarzenie odbyło się w patriotycznej i rodzinnej atmosferze.

Kolejne wydarzenia biegowe w Bełchatowie już wkrótce. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Triady Bełchatowskiej, która rozpocznie się już 5 kwietnia, biegiem „Piątka przez las”. Start, meta i biuro zawodów będą znajdowały się w tym samym miejscu na terenie Jednostki Strzeleckiej.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1555453761270018&type=3

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *