Grafika reklamująca bieg Tropem Wilczym

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Największy bieg pamięci w Polsce

Kolejna edycja tego symbolicznego biegu zawita do Bełchatowa. Już trzeci raz biegacze z Bełchatowa i okolic będą mogli zmierzyć się z symbolicznym dystansem 1963 metrów ( odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek ).
W 2019 roku do organizacji tej imprezy przystąpiło 365 miast w Polsce, 6 partnerów zagranicznych (Nowy Jork, Melbourne, Chicago, Sydney, Wiedeń, Wilno), 50 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 7 misji wojskowych za granicą (Afganistan, Bośnia i Hercegowina, Irak, Kosowo, Łotwa, Republika Środkowoafrykańska, Rumunia), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

Symboliczne 1963 metry

W tym roku Bieg Tropem Wilczym będzie miał wyłącznie symboliczny charakter. Nie będzie prowadzony pomiar czasu, a uczestnicy będą mieli do pokonania tylko wspomniany wcześniej symboliczny dystans 1963 m. W związku z tym, w 2020 roku Bieg Ku Chwale Żołnierzy Wyklętych nie będzie wliczany do cyklu Triada Bełchatowska.

Nowością będzie również miejsce organizacji wydarzenia. Start i meta, a także zaplecze techniczno – sanitarne imprezy zorganizowane będą na terenie Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego, która zlokalizowana jest przy ul. Rodziewicza 10 w Bełchatowie (dojazd również od ul. płk. Ryszarda Kuklińskiego). Podobnie jak w latach ubiegłych nie obowiązuje opłata wpisowa. Liczba przygotowanych pakietów startowych – 180 sztuk. Na mecie biegu będzie można także uzupełnić siły dzięki ciepłemu posiłkowi i ciepłej herbacie. Aby wziąć udział w biegu należy dokonać rejestracji pod tym linkiem:

ZAPISY

Regulamin

Tegoroczna trasa prowadzi przez lasy położone bezpośrednio przy Jednostce Strzeleckiej, w okolicy tzw. „Ługów”. Cały dystans będzie do przebiegnięcia na jednej pętli (1963 m)

Triada 2020

Wspomniana wcześniej „Bełchatowska Triada Biegowa” rozpocznie się w tym roku nieco później, tj. 29 marca. Nowością podczas tegorocznego cyklu będzie trasa pierwszego biegu. Dystans pozostaje niezmienny – 5 km, jednakże biegać w tym roku będziemy trasą przełajową, również po terenach leśnych w okolicy bełchatowskich „Ługów” . Pozostałe biegi w tym cyklu to oczywiście IV edycja Biegu Nocnego (25 kwietnia 2020 r.), a także XXIV Bełchatowska Piętnastka (22 listopada 2020 r.)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *